Şehit polis memuru Dikmen için mevlit okutuldu

Şehit polis memuru Dikmen için mevlit okutuldu
Şehit polis memuru Dikmen için mevlit okutuldu
- Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK tarafından polisevine düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan polis memuru Yılmaz Dikmen'in Samsun'daki evinin önünde mevlit okutuldu

SAMSUN (AA) - Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK 'lı teröristlerce polisevine düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan polis memuru Yılmaz Dikmen'in Samsun'daki evinin önünde mevlit okutuldu.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ile Atakum Belediyesinin katkılarıyla şehit Dikmen'in Atakum ilçesi Mimar Sinan Mahallesi'ndeki evinin önüne kadınlar için çadır kurularak etrafına sandalyeler yerleştirildi.

Sultan Cami İmam hatibi Vedat Öztürk, Abdulkadir Cengel ve Mustafa Çıkrıkcı tarafından şehit polis memuru Yılmaz Dikmen ve tüm şehitler için Kur'an-ı Kerim tilaveti, hatmi şerif ve dualar okundu. 

Mevlite, şehidin hemşire eşi Reyhan Dikmen, çocukları Kübra (18) ve Atakan Dikmen'in (15) ile CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Derneği (EMŞAD) Samsun Şube Başkanı Bilal Erim, şehidin meslektaşları, komşuları ve vatandaşlar katıldı.

Mevlitte yemek ikramında bulunuldu. 

Şırnak'ın Silopi ilçesi Barbaros Mahallesi'nde 30 Ağustos'ta polisevine teröristlerce roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlenmiş,  güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğünde uzun yıllar görev yaptıktan sonra ikinci şark görevi için Silopi'de bulunan polis memuru Yılmaz Dikmen şehit olmuştu.