Tatarmuslu Mahallesi'nde kadınlara sağlık eğitimi

Tatarmuslu Mahallesi'nde kadınlara sağlık eğitimi
Tatarmuslu Mahallesi'nde kadınlara sağlık eğitimi
SAMSUN (AA) - Kavak Toplum Sağlığı Merkezi görevlilerince Tatarmuslu Mahallesi'ndeki Kur'an kursundaki kursiyerlere eğitim verildi.Mahalledeki Kur'an...

SAMSUN (AA) - Kavak Toplum Sağlığı Merkezi görevlilerince Tatarmuslu Mahallesi'ndeki Kur'an kursundaki kursiyerlere eğitim verildi.

Mahalledeki Kur'an kursunda katılımcılara Toplum Sağlığı Merkezi görevlilerince meme kanseri, erken teşhis, kendi kendine muayene, kanser taramaları ve hijyen konularında bilgi verildi.

Kavak Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Fatih Aydın , meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkati çekerek, "Çeşitli yerlerde eğitim ve seminer veriyoruz. Eğitimlerde başta kanser olmak üzere sağlık konularında bilgilendirmelerde bulunuyoruz" dedi.

Meme kanserinde özellikle 20 yaşından sonra her kadının ayda bir kez kendi kendine, yılda bir defa da doktorda muayene olması gerektiğini anlatan Aydın, "40 yaşından sonra da iki yılda bir mamografi çekilmesi öneriyoruz. Bu noktada dikkatli olmalarını, meme kanseri tedavisinde erken evrelerde yüzde 100'e yakın başarı sağlanabileceği, ilerleyen zamanlarda ise bu şansı bulamayacaklarını anlatıyoruz" dedi.

Eğitimde daha sonra katılımcılara meme kanseri eğitimini özetleyen broşür dağıtıldı.