Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Samsun'da şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar teröre tepki yürüyüşü düzenledi

SAMSUN (AA) - Samsun'da şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar teröre tepki yürüyüşü gerçekleştirdi.

Öğretmenevi önünde toplanan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Samsun Şubesi üyeleri ve vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla slogan atarak İstiklal Caddesi'nde yürüdü.

Dernek Başkanı Necati Yılmaz, yaptığı açıklamada, son günlerde ülke gündeminde yer alan terör eylemlerini kınadıklarını söyledi. Bölücü örgütün dağlardan şehirlere inerek kent merkezlerinde uzun namlulu silahlarla asker ve polise saldırdığını kaydeden Yılmaz, "Son günlerde güvenlik güçlerimize yapılan saldırıları kınıyoruz. Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diler yaralı güvenlik güçlerimize acil şifalar ve şehitlerimizin kederli ailelerine sabırlar dileriz" dedi.

Yılmaz, açıklamasında terörün sonlandırılması için siyasilere 6 maddelik bir çağrıda bulundu. Grup saygı duruşu ve istiklal marşının ardından dağıldı.

Öte yandan Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan Samsun Motosiklet Kulübü üyesi yaklaşık 150 motorcu, Türk bayraklarıyla süsledikleri motorlarıyla yaklaşık 30 kilometrelik bir parkurda "Teröre lanet, şehitlere saygı korteji" düzenledi.

Samsun Motosiklet Kulübü Başkanı Cenap Şahap Tunç, terörü lanetlediklerini belirterek, "Kesinlikle şehit cenazelerini istemiyoruz artık" diye konuştu.

Grubun eylemi saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından sona erdi.

Eğitim -Birsen Samsun Şubesince de Büyük Camide akşam namazının ardından şehitler için dualar okundu.