TÜYAP Karadeniz'de ilk kitap fuarını Samsun'da açacak

TÜYAP Karadeniz'de ilk kitap fuarını Samsun'da açacak
TÜYAP Karadeniz'de ilk kitap fuarını Samsun'da açacak
SAMSUN (AA) - TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ile Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile hazırlanan "Karadeniz Kitap Fuarı 2015 - Samsun" 18...

SAMSUN (AA) - TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ile Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile hazırlanan "Karadeniz Kitap Fuarı 2015 - Samsun" 18 Mayıs'ta açılacak.

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılacak fuara 150 yayınevi katılacak 50 kültür etkinliği düzenlenecek ve imza günlerinde 500 yazar kitaplarını imzalayacak.

Fuarda Ayşe Kulin, Can Dündar, Altan Öymen, Füruzan, Muzaffer İzgü, Canan Tan, Yekta Kopan, Enver Aysever, Deniz Kavukçuoğlu, İlker Başbuğ, Nedim Şener, Ataol Behramoğlu, Behiç Ak, Ahmet Telli, Yüksel Pazarkaya, Sevgi Özel, Aret Vartanyan, Kahraman Tazeoğlu ve pek çok değerli yazar okurlarıyla buluşacak.

Edebiyatın değerli ismi Melih Cevdet Anday, doğumunun 100. yılında fuarda düzenlenecek etkinliklerle anılacak. Garip akımı öncülerinden şair, denemeci ve oyun yazarı Anday'ın yaşamı ve eserleri TÜYAP, Türkiye Yazarlar Sendikası ve Alfa Yayınları tarafından düzenlenecek panel ve söyleşilerde ele alınacak.

Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından TÜYAP'ın ev sahipliğinde Avrupa Birliği Projesi kapsamında düzenlenen "Yayınlama Özgürlüğü Yolunda" panel, 19 Mayıs 2015 Salı günü gazeteci Nedim Şener ve Sibel Oral, şair Mustafa Köz ve yayıncı Fahri Aral'ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Girişin ücretsiz olduğu "Karadeniz Kitap Fuarı 2015 - Samsun", 18 - 24 Mayıs 2015 tarihlerinde 10.00-20.30, kapanış günü olan 24 Mayıs 2015 tarihinde ise 10.00  - 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.