''Uyuyan Güzel'' Samsun'da sahnelendi

SAMSUN (AA) - Samsun Devlet Opera ve Balesi ''Uyuyan Güzel'' balesi ile yeni sanat sezonunun ilk temsilini gerçekleştirdi.Charles Perrault'un ünlü...

SAMSUN (AA) - Samsun Devlet Opera ve Balesi ''Uyuyan Güzel'' balesi ile yeni sanat sezonunun ilk temsilini gerçekleştirdi.

Charles Perrault'un ünlü masalı, Tchaikovsky'nin büyülü notaları ve ünlü koreograf Marius Petipa'nın koreografisiyle kötü kalpli büyücü Carabosse'nin 100 yıl uyuttuğu Prenses Aurora'nın öyküsünü anlatan, bale literatürünün en sevilen eserlerinden Uyuyan Güzel balesinin dekor tasarımı Nihat Kahraman'a, kostüm tasarımı Nursun Ünlü'ye, ışık tasarımı ise Fuat Gök'e ait.

 Armağan Davran ve A. Volkan Ersoy'un düzenlemesiyle iki perde olarak hazırlanan ve Natalia Arobelidze tarafından sahneye konulan Uyuyan Güzel'in orkestra şefliğini Hakan Kalkan yaptı. Carabosse rolünde Nazmiye Kıratlı Khozashvili, Prenses Aurora rolünde Ana Gorgiashvili, Prens Desire rolünde Ş. Boğaçhan Bozcaada, Leylak Perisi rolünde Merve Bengier Taylak, Samsunlu sanatseverlerle buluştu.

Atatürk Kültür Merkezi'nde sahnelenen baleyi çok sayıda sanatsever izledi.