10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj...

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 Kaya, mesajında, gazeteciliğin çağdaş yaşamın vazgeçilmez unsuru olduğunu belirtti.

Basın çalışanlarının insanlara haber ve bilgi akışını sağlayabilmek için çok zor şartlar altında fedakarca görevini yapmaya çalıştıklarını aktaran Kaya, mesajında şunlara yer verdi:

"Bu duygu ve düşüncelerle ilimizde faaliyet gösteren, yerel ve ulusal basın temsilcilerimizin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten duygularımla kutluyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum."

 

- Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yavuz

 Şanlıurfa Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Yavuz, mesajında,  halkın haber alma hakkını sağlanmasında gazetecilerin büyük bir görevi üstlendiğini belirtti.

Yavuz, mesajında şunlara yer verdi:

"Gazetecilik görevinin ilkeli ve tarafsız bir şekilde sürdürülmesi, kamuoyunun haber alma hakkı ile doğrudan ilişkilidir. Bu büyük sorumluluğu hakkı ile yerine getirmek hususunda özveri ile görev yapan muhabir ve gazetecilerimizin, bu özel günlerinde yanlarında olduğumuzu ifade etmek ve teşekkürlerimizi belirtmek istedik. Kamuda hizmet üreten birimlerin vatandaşa açılan penceresi olan basının, günümüz dünyasındaki önemini göz ardı etmek mümkün değildir. Kamuoyu ile kamu arasındaki köprünün kurulup sağlamlaştırılmasını sağlayan, hizmet birimlerinin, halk tarafından talep edilen hizmetleri sunmasında itici güç olan, yapılan çalışmaların her aşamasını takip ederek, gerçek ve geniş bir kabulün oluşmasına yardımcı olan basın mensuplarının, işlevi tartışılmazdır."