"10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"

"10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"
"10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"
- Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Güvenç: - "Anadolu medyasının ekonomik sorunlarının giderilmesini ve daha güçlü hale kavuşmasını arzuluyoruz"

ŞANLIURFA (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolaysıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Güvenç, bir otelde düzenlenen toplantıda, gazetecilerin gününü kutladı, 2014'teki çalışmaları değerlendirdi.

Gazetecilik kutsal bir meslek olduğunu, medyanın kamu hizmetini yürüttüğünü vurgulayan Güvenç, "Dolayısıyla basın mensuplarının her türlü özgürlüğe sahip olması gerekiyor. Bu görevi yürütürken mutlaka ekonomi özgürlüğü ve bağımsızlığı da önem kazanıyor. Sansürü karşı olduğumuzu her zaman ifade ediyoruz. Özellikle Anadolu medyasının ekonomik sorunlarının giderilmesini ve daha güçlü hale kavuşmasını arzuluyoruz" dedi.

 Güvenç, 30 Mart yerel seçimleriyle kentte yeni bir döneme girildiğini belirtti.

Kentin, büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla halkın yönetime katılımının önünün sonuna kadar açıldığına işaret ed en Güvenç, şöyle konuştu:

"Artık insanlar şehrin kaderinde daha çok etkin oluyor. Yönetim de daha çok etkilidir.  Bugün Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, tüm belediye başkanlarının da üye olduğu 83 meclis üyesi ve diğer belediyelerle beraber 1 milyon 800 bin nüfusun ve 19 bin 500 kilometre karelik coğrafyanın sorumlusu haline geldi. Bunun sancısız ve sıkıntısız olması mümkün değildir. Çünkü anlayış ve yapı tamamen değiştirilmiştir."

 Toplantıya, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de katıldı.