10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
- Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneğince program düzenlendi

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği tarafından Vali İzzettin Küçük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ile kentte görev yapan gazeteciler bir restoranda akşam yemeğinde buluştu.

Saygı duruşu ile başlayan etkinlikte, basın mensuplarının zorlu çalışma şartlarını anlatan bir slayt gösterisi sunuldu.

Burada konuşan Vali Küçük, gazetecinin bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini ifade ederek, kutsal bir görev olan gazeteciliğin ciddi bir sorumluluk bilinciyle yürütülmesi gerektiğini söyledi.

Gazetecilerin halkın fahri milletvekili olduğunu belirten Küçük, kentte görev yapan basın mensuplarının işlerini kolaylaştırmak için ciddi gayret gösterdiğini aktardı.

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülabak ise kısa süre önce kurdukları derneğin mesleğin geliştirilebilmesi için ciddi çalışmalar yapmayı planladığını vurguladı.

Amaçlarının sahada çalışan gazetecilerin sorunlarını çözümüne katkı sunmak olduğunu anlatan Gülebak, "Sahada çalışan gazeteci arkadaşlarımız çeşitli sözlü ve fiili şiddete maruz kalmaktadırlar. Şiddet olaylarının sonuna kadar takipçisi olacağımızı, bu sektörde çalışan meslektaşlarımızın 24 saat yanlarında olacağımızı ve haklarını sonuna kadar savunacağımızı bilmelerini isterim" dedi.

Konuşmaların ardından gazetecilere günün anısına hediye verildi.