"14 Şubat onların da bayramı"

"14 Şubat onların da bayramı"
"14 Şubat onların da bayramı"
- 14 Şubat Sevgililer Günü öncesi kuyumcular ve hediyelik eşya satışı yapan mağazalarda yoğunluk yaşanırken, çiçekçilerde de sevgililere özel ürünler vitrinlerde yerini almaya başladı - Birçok esnaf, farklı ürünlerle müşterilerine alternatifler sunuyor

ŞANLIURFA - HALİL FİDAN - Yüzyıllardır tüm dünyada benimsenerek kutlanan 14 Şubat Sevgililer Günü, bazı meslek grupları için tatlı bir heyecanı da beraberinde getiriyor.

Birçok çift için ayrı bir önem taşıyan 14 Şubat Sevgililer Günü, dünyada ticaretin canlandığı bir dönem haline geldi.

14 Şubat öncesi kuyumcular ve hediyelik eşya satışı yapan mağazalarda yoğunluk yaşanırken, çiçekçilerde de sevgililere özel ürünler vitrinlerde yerini almaya başladı.

Çiçekler, Sevgililer Günü'nün en gözde ve zarif hediyeleri arasında yer alıyor. Doğumdan ölüme kadar birçok ana şahitlik eden çiçeklerin bu özel günde en çok tercih edileni ise  kırmızı gül oluyor.

Sevgililer Günü dolayısıyla  kent merkezindeki çiçekçiler, vitrinlerini birbirinden güzel çiçeklerle süsleyerek, sevgililere cazip hediye alma fırsatı sunuyor.

Müşterilere farklı ürünler sunmaya hazırlanan kuyumcular ise yüksek fiyatlara rağmen çiftlerin altından vazgeçemeyeceğini öngörüyor. Hediyelik eşya satan esnaf ise bugüne özel birbirinden renkli ürünleri görücüye çıkardı.

- Kırmızı gül rağbet görüyor

Şanlıurfa'da çiçekçilik yapan Ahmet Polat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, özel günlerde çiçek satışlarında ciddi oranda artış yaşandığını ancak 14 Şubat'ta bunun daha da fazla olduğunu söyledi. 

Söz konusu günde özellikle kırmızı güle rağbet gösterildiğini anlatan Polat, şöyle konuştu:

"Hemen herkes tarafından önemsenen Sevgililer Günü için farklı ürünler getirdik. En çok canlı çiçek satışları oluyor. Bunların içinde de papatya ve kırmızı gül herkesin tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Biz tedariklerimizi yaptık ve gerekli malzemelerin siparişini verdik. İnşallah bu yıl da her zaman olduğu gibi güzel bir satış bekliyoruz."

Polat, çiçeklerin yanı sıra çeşitli hediyelik eşya bulundurduklarını da sözlerine ekledi.

Kuyumcu Ömer Kaya da gün dolayısıyla yoğunluk yaşadıklarını, çiftlerin bu dönemde daha çok, çift taş yüzüklere yöneldiğini ifade etti.

Yüksek fiyatlara rağmen vatandaşların altından vazgeçmediğini aktaran Kaya, "Sevgililer Günü'nde özellikle erkekler, sevdiklerine hediye olarak tek taş yüzük, kolye ya da küpe almayı tercih ediyor" diye konuştu.