"23 Nisan" kutlamalarına akülü aracıyla katıldı

"23 Nisan" kutlamalarına akülü aracıyla katıldı
"23 Nisan" kutlamalarına akülü aracıyla katıldı
- Viranşehir ilçesinde, doğuştan ayakları ve bir kolu olmayan 2. sınıf öğrencisi Merve Ender, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen gösterilerde akülü aracıyla yer aldı

ŞANLIURFA (AA) - Viranşehir ilçesinde, doğuştan ayakları ve bir kolu olmayan 2. sınıf öğrencisi Merve Ender, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen gösterilere akülü aracıyla katıldı.

Suphiye ve Mehmet Ender çiftinin en küçük çocuğu Merve Ender, iki ayağı ve bir kolu olmadan dünyaya geldi. Tek eliyle bazı ihtiyaçlarını karşılayabilen küçük kız , hayalini kurduğu okuluna ise 2 yıl önce başladı.

Bir süre annesinin sırtında okula giden Merve'ye geçen yıl Kahramanmaraş Türkoğlu Belediyesi tarafından akülü araç hediye edildi. Böylece bir nebze olsun rahatlayan çocuk, okuluna akülü araçla gitmeye başladı.

Engelli kız çocuğu, 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen törene akülü aracıyla katıldı. Sabah , annesi tarafından bayram elbisesi giydirilen ve saçları taranan Ender'i eğitim gördüğü Sakarya İlkokulu girişinde arkadaşlarının sevinç gösterileriyle karşılandı. Törende şiir okuyan Merve Ender, gösterilerde akülü aracıyla yer aldı. 

 Ender, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yılki kutlamalara annesinin sırtında geldiğini söyledi. Bu yıl ise akülü aracıyla gösterilerdeki yerini aldığını anlatan Ender, "Gerçekten çok mutluyum, çocuk bayramını doyasıya yaşadım" dedi. 

Okul müdürü Fuat Alkan ise Merve Ender'in herkes tarafından sevildiğini ve kutlamalara katıldığı için de çok mutlu olduklarını kaydetti. 


  ETİKETLER:

  23 Nisan

  ,

  Hediye

  ,

  Sabah

  ,

  Çocuk

  ,

  Kız

  ,

  Okul

  ,

  Şiir

  ,

  eğitim

  ,

  engelli

  ,

  sakarya