23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
ŞANLIURFA (AA) - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Şanlıurfa'da düzenlenen törenlerle kutlandı.Şehitlik anıtında düzenlenen törende, İl...

ŞANLIURFA (AA) - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Şanlıurfa'da düzenlenen törenlerle kutlandı.

Şehitlik anıtında düzenlenen törende, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci  Atatürk Anıtı'na çelenk koydu, ardından İstiklal Marşı okundu ve saygı duruşunda bulunuldu.

Şerif Özden Başarı Ortaokulunda devam eden etkinliklerde ise etkili olan yağış nedeniyle Şanlıurfa Valisi İzzetin Küçük, çocukların kapalı alanlara alınmasını istedi.

Yağışın durmasının ardından kentteki çeşitli okullardan gelen öğrenciler bahçeye çıkarak müzik eşliğinde çeşitli gösteriler sundu.

İl Milli Eğitim Müdür İlci, törende, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya mal olduğuna dikkati çekti. 

Çocukların bayramını kutlayan İlci, " Bugün çocuklarımıza kendilerine emanet edilen değerleri ve bunun büyüklüğünü anlatacağız" dedi.

Törene, Vali İzzetin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, İl Emniyet Müdürü Eyyüp Pınarbaşı ve İl Jandarma Komutanı Albay Selman Kömürcü, protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.