8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
- Türk Eğitim Sen Siverek Şubesi, yaşlı anne ve engelli kızının yaşdığı evi donattı

ŞANLIURFA (AA) - Türk Eğitim Sen Siverek Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla engelli bir kıza ev eşyası ve gıda yardımında bulundu. 

Sendika üyeleri ilçenin Haliliye Mahallesi'nde yaşayan engelli Nazime Urmaz ve annesi Cemile Urmaz'ı evinde ziyaret ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Anne ve engelli kızına koltuk, buzdolabı, televizyon, fırın gibi ev eşyalarıyla donatıp, gıda yardımında bulunan sendika üyesi grup, yaşlı kadının evini temizledi ve aldıkları eşyaları yerleştirdi.

Sendika üyesi Dilara İşler konuyla ilgili yaptığı açıklamada 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü farklı bir şekilde kutlamak istediklerini söyledi.

Mahalle ziyaretleri sırasında tanıştıkları anne ve kızının mutluluğuna şahit olmak istediklerini belirten İşler, şunları kaydetti:

"Daha önce evini ziyaret edip durumunu yerinde gördüğümüz bu yaşlı annemiz ile engelli kızının yaşadığı evinin içini yenilemeye karar verdik. Kanepe, halı, dolap, televizyon, yatak dolabı, fırın ve benzeri ev eşyalarının yanı sıra gıda maddesi yardımında bulunduk. Evini kendi ellerimizle yerleştirdik, çok mutluyuz."

Anne Cemile Urmaz ise kendilerine gösterilen sıcaklık için teşekkür etti. 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  8 Mart

  ,

  Sendika

  ,

  gıda

  ,

  eğitim

  ,

  engelli