Ak Ocaklar Derneği Genel Başkanı Yiğit:

Ak Ocaklar Derneği Genel Başkanı Yiğit:
Ak Ocaklar Derneği Genel Başkanı Yiğit:
- "Milli Birlik, Beraberlik, Kardeşlik Hukuku Projesi'ni, Çözüm Süreci'ni, yeni anayasayı, başkanlık sistemini destekliyoruz"

ŞANLIURFA (AA) - Ak Ocaklar Derneği Genel Başkanı Hakan Yiğit, Milli Birlik, Beraberlik, Kardeşlik Hukuku Projesi'ni, Çözüm Süreci'ni, yeni anayasayı ve başkanlık sistemini desteklediklerini söyledi.

Yiğit, derneğin Şanlıurfa şubesinin açılışında, henüz yeni kurulmalarına rağmen 7 ayda 50'ye yakın şubeye ulaştıklarını ve bu sayının artacağını anlattı.

 Güçlü sivil toplum kuruluşu olarak 2023 hedefinde milli birlik, beraberlik ve kalkınma noktasında yerlerini aldıklarını belirten Yiğit, ülkenin istikrarı, gelişmesi, büyümesi ve kalkınması için genel seçimlerde AK Parti 'ye destek olma kararı aldıklarını dile getirdi.

Yiğit, Dernekler Kanunu'na göre, hiçbir partiyle resmi bağlantıları bulunmadığını ancak gönül bağları olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Alnımız ak, davamız ak, hedefimiz ak, hedef 2023 yolunda durmak yok, yola devam' diyebilen, Türkiye sevdalısı olarak bizler de çalışmalarımıza başladık. Bizlerin asıl amaç ve gayesi, birlik ve beraberlik anlayışı içinde, ümmet bilinciyle, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i, Alevi'si, Sünni'siyle Allah rızası için, kardeşlik hukuku içinde 'tek bayrak, tek millet, tek devlet' diyebilen ve bunu kendine düstur edinebilmiş bir kurumuz.  

Milli Birlik, Beraberlik, Kardeşlik Hukuku Projesi'ni, Çözüm Süreci'ni, yeni anayasayı, başkanlık sistemini destekliyoruz. Bu memleketin selamı, 400 vekil olması için tüm şubelerimizle inşallah bu çalışmalara katkı sağlayacağız."

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Yiğit ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Ahmet Eşref Fakıbaba, derneğin açılışını gerçekleştirdi.