AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati:
- "Üke içerisindeki bir takım güç odaklarının ekonomik olarak güçlendirilmesi uğruna, milletin işsiz güçsüz aşsız ve faiz ateşi altında süründürüldüğü bir ülkeden bugün standartları oldukça yüksek bir ülke konumuna geldik"

ŞANLIURFA (AA) -  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, "Üke içerisindeki bir takım güç odaklarının ekonomik olarak güçlendirilmesi uğruna, milletin işsiz güçsüz aşsız ve faiz ateşi altında süründürüldüğü bir ülkeden  bugün standartları oldukça yüksek bir ülke konumuna geldik" dedi.

Nebati, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin kırsal yol çalışmaları için makineleri ve ekipler çalışma sezonunun açılışında yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarının Türkiye 'de önemli hizmetler yaptığını bildirdi.

Milletin desteğiyle partisinin hizmetlerini kaldığı yerden artırarak devam ettirmesini istediklerini belirten Nebati, 13'üncü yılını tamamlamak üzere olan AK Parti iktidarının yapmış olduğu hizmetlerini saymakla bitmeyeceğini ifade etti.

Nebati, özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki illerin AK Parti iktidarından ciddi bir hizmet aldığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"13 yıllık iktidarımızın başladığı dönemdeki gençler artık orta yaş seviyesine geldi. Türkiye 13 yıl önce hizmet alamayan hizmet üretemeyen vergi toplayamayan vatandaşına hiçbir şekilde ulaşamayan bir ülkeydi. Vatandaşın devlet karşısında ezildiği devletin kutsal, milletin devlete hizmetkar olarak görüldüğü milletin adeta bir koyun sürüsü olarak görüldüğü bir ülkeydi. Üke içerisindeki bir takım güç odaklarının ekonomik olarak güçlendirilmesi uğruna milletin işsiz güçsüz aşsız ve faiz ateşi altında süründürüldüğü bir ülkeden bugün standartları oldukça yüksek bir ülke konumuna geldik. Bugün Şanlıurfa'da hastanelerden okullara, bölünmüş yollardan vakıf eserlerine, müzelerden turizme ve otellere, sportif tesislerden gençlik tesislerine kadar ihtiyaç sahibi her insanın ihtiyacının karşılandığı bir şehir."

Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç de göreve geldiği günden itibaren yürüttüğü çalışmaları anlattı.

Özellikle son 6 ayda bölgenin yoğun yağış aldığına değinen Güvenç, ortalama 443 kilogram yağışın düşmesi nedeniyle özellikle köy yollarında ciddi oranda bozulmaların olduğunu ifade etti.

Güvenç, yol standartlarının yükseltilebilmesi için ise 210 araçla yol yapım ve bakım hizmetleri verdiklerini, araç filosunu güçlendirmek için de kiralık araç aradıklarını sözlerine ekledi.