AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati:
- "CHP, MHP, HDP ile bağımsızlara herkese çağrıda bulunuyorum, gelin sandıklara hep beraber sahip çıkalım"

ŞANLIURFA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, " CHP , MHP , HDP ile bağımsızlara herkese çağrıda bulunuyorum, gelin sandıklara hep beraber sahip çıkalım" dedi.

Nebati ile AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, seçim çalışmaları kapsamında, Siverek ilçesinde muhtar ve STK temsilcileriyle bir araya geldi, sorunlarını dinledi.

Nebati, yaptığı konuşmada, Türkiye 'de yeni bir oyun oynandığını bu oyunun amacının AK Parti ile Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ı yıpratmak olduğunu söyledi.

Muhalefetin her seçim öncesi aynı oyunu sahnelediğini belirten Nebati, "İyi bir algı operasyonu yapıyorlar, bunda başarılı olduklarını zannediyorlar, operasyon herkesin bildiği her seçim öncesi tekrarlanan bir operasyondur. Ama bu defa halkayı genişletiyorlar. Uluslararası medya, beraber yerli medyanın bir kısmı, asla bir araya gelemeyecek partiler beraber koalisyonlarını oluşturmuşlar. Paralel Yapı zaten bunların bir numaralı destekçisi ve tiyatroyu oynatan başrolde bunları oynatan, kimin hangi oyunu hangi rolde oynayacağını söyleyen senaryoyu yazan Pensilvanyadır" dedi.

Seçimin güvenliği için bütün partilerin ortak hareket etmesi için çağrıda bulunan Nebati, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bugün AK Parti, 7 Haziran'da zaferle neticelenecek bir seçime gidiyor. Millet de kendi içerisinden çıkmış olan AK Parti'ye oyunu verecek. Burada yapılmaya çalışılan HDP ve CHP'nin sanki sandıklarda hile yapılacakmış gibi bir operasyon ve bu operasyon neticesinde barajı aşamayacak HDP'nin bu konuyu istismar ederek, bir takım eylemlerde bulunacağı anlaşılıyor. Ben HDP'li seçmen, yönetici ve üst yöneticilerine sesleniyorum. Lütfen milletin iradesine saygı gösterin. Millet kime oyunu verecekse versin. CHP, MHP, HDP ile bağımsızlara herkese çağrıda bulunuyorum, gelin sandıklara hep beraber sahip çıkalım."

Konuşmaların ardından Nebati ile beraberindekiler, esnafı ziyaretti.