AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati:
- "Çok net olarak söylüyorum bütün seçimlerden sonra ister yüzde 50 oy alın ister yüzde 41 oy alın her türlü eksiklik teşkilata kesilir"

ŞANLIURFA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, seçim sonuçlarına ilişkin, "Çok net olarak söylüyorum bütün seçimlerden sonra ister yüzde 50 oy alın ister yüzde 41 oy alın her türlü eksiklik teşkilata kesilir" dedi.

Nebati, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında partisinin Seçim Koordinasyon Merkezini ziyaret etti. Seçimdeki çalışmalarından dolayı teşkilat üyelerine teşekkürlerini sunan Nebati, milletin sandıkta verdiği karara saygı duyduklarını söyledi.

 Seçimlerin ardından  Türkiye 'nin önemli bir idari sürece girdiğini ifade eden Nebati, yaklaşık 30 yıldır siyaset yaptığını vurguladı. 

Teşkilat üyelerinin özellikle seçim döneminde gece gündüz demeden yoğun bir özveriyle üzerine düşen görevi yapmaya çalıştığını belirten Nebati, seçim sonrası her türlü eksiklikten teşkilatın sorumlu olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Teşkilat bir emek sarf ediyor, karşılığı olmaksızın emeğini ortaya koyarak bu iki aylık süre zarfında herkes bir birine bazen kızar, bazen 'of, uf' der ama sonuçta seçimde biter. Hepimizin yaşadığı şeydir bu, biz bazen birilerine kızdık, bazıları belki içten içe öfkelendi, bazıları belki diğerlerine bir şeyler söylemeye gayret etti. Kimi gözü ile, kimi sözü ile, kimi dili ile kimi duruşuyla bunu ifade etti. Çok net olarak söylüyorum bütün seçimlerden sonra ister yüzde 50 oy alın ister yüzde 41 oy alın her türlü eksiklik teşkilata kesilir."