AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati, Şanlıurfa'da:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati, Şanlıurfa'da:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati, Şanlıurfa'da:
- "Bugün 'benim ihtiyacım var' diyip de ihtiyacı karşılanmamış engelli yoktur, ister ufak ister büyük ihtiyaç fark etmez"

ŞANLIURFA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, " Bugün 'benim ihtiyacım var' diyip de ihtiyacı karşılanmamış engelli yoktur, ister ufak ister büyük ihtiyaç fark etmez" dedi.

Nebati, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında Eyyübiye Belediyesinin 50 akülü sandalye dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, yaklaşık 15 ay önce kurulan Eyyübiye Belediyesinin şu ana kadar 261 akülü sandalye dağıttığını söyledi.

Söz konusu rakamın Türkiye genelinde AK Parti iktidarı öncesinde dağıtılan sandalye sayısından fazla olduğunu belirten Nebati, 13 yıl önce 'Şanlıurfa'da biri 50 akülü araç dağıttım' dese kimsenin inanmayacağını ifade etti.

Nebati, partisinin gücünü milletten aldığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Bizi ayakta tutan bu engellilerimizin duası ve engellileri sokağa çıkaran anne ve babaların bize yaptığı duadır. Bugün 'benim ihtiyacım var' diyip de ihtiyacı karşılanmamış engelli yoktur. İster ufak ihtiyaç, ister büyük ihtiyaç fark etmez. Bu sadece araba vermekle de sınırlı değil, sağlık, eğitim, yardım isteme konusunda her alanda. Sadece doğrudan ihtiyaçları değil, ailelerin de ihtiyacını giderme konusunda her türlü imkanı sağlıyoruz."

Türkiye genelinde artık engelli ailelerin tatil gibi taleplerini bile karşıladıklarını anlatan Nebati, Türkiye'nin her yerinde tatil merkezleri oluşturduklarını hatırlattı.

Nebati, engellilerle adete 13 yıl önce dalga geçildiğini, yeni Türkiye'de ise engellilerle dalga geçmeye kimsenin cüret edemediğini dile getirdi.

Konuşmasının ardından engellilerle sohbet eden Nebati, dağıtımını yaptıkları araçlardan birini, araca binerek test etti.