AK Parti Şanlıurfa İl Kongresi

AK Parti Şanlıurfa İl Kongresi
AK Parti Şanlıurfa İl Kongresi
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati: "Neymiş 'Şişli'de demokratik yollarla belediye başkanı seçilmiş'. Yazık değil mi o oylarını kullananlara, yazık değil mi CHP seçmenlerine, yazık değil mi Türk demokrasisine" - AK Parti Grup Başkanvekili Aydın: "(Çözüm süreci) Yüzyıllık bir sorunu çözmenin arefesindeyiz"

ŞANLIURFA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, Şişli Belediyesi ile ilgili tartışmalara ilişkin, "Neymiş 'Şişli'de demokratik yollarla belediye başkanı seçilmiş'. Yazık değil mi o oylarını kullananlara, yazık değil mi CHP seçmenlerine, yazık değil mi Türk demokrasisine" dedi.

Nebati, AK Parti Şanlıurfa 5. Olağan İl Kongresinde, partisinin kadrolarının Türkiye'nin gelişebilmesi için gece gündüz demeden yoğun bir tempoyla çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Türkiye'deki yoksulluk, eksiklik ve sıkıntıların giderilebilmesi için gayret ettiklerini ifade eden Nebati, partisinin çalışmalarına engel olmak isteyen bazı karanlık odakların bulunduğunu belirtti.

Nebati, AK Parti'nin kapatma davası ve darbe girişimleriyle zaman zaman önünün kapatılmasına çalışıldığını ancak Türk milletinin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın bu girişimlere boyun eğmediğini vurguladı.

Şişli Belediyesi ile ilgili tartışmalara da değinen Nebati, şöyle konuştu:

"Seçime gidilmeden önce büyükşehir belediye başkanı adayı olan zat önce oğlunu meclis üyesi olarak koyuyor. Sonra gelecek belediye başkanıyla kendi arasında etik ve ahlaki olmayan bir anlaşma yapıyor. Sen 'belediye başkanı olarak seçileceksin, sonrada benim oğlum belediye başkanı olacak' diye. Ama anlaşmalar fayda etmiyor, çünkü samimiyet ve doğruluk yok. Samimiyet ve doğruluğun olmadığı yerde anlaşmalara uymamak da söz konusu oluyor. Sonra tehditler ve şantajlar neticesinde kavgalar, gürültüler birbirlerini yaralayan insanlar geliyor. Neymiş 'Şişli'de demokratik yollarla belediye başkanı seçilmiş'. Yazık değil mi o oylarını kullananlara, yazık değil mi CHP seçmenlerine, yazık değil mi Türk demokrasisine. işte bunların hayatları ve siyasetleri hep böyle geçiyor. Birileriyle anlaşma yapıyorlar. Bu gerektiği zaman uluslararası bir irade olabiliyor, gerektiği zaman vesayetçi zihniyet olabiliyor, gerektiği zaman küçük yerlerde ahlaksızca anlaşmalara kadar varabilen sözleşmelere dayanak olabiliyor. Niye çünkü millete inanmıyorlar, niye çünkü milli iradeye inanmıyorlar, niye çünkü onlar Türkiye'de asla bir daha iktidar yüzü göremeyeceklerini çok iyi biliyorlar."

AK Parti iktidarının ırk ve mezhep ayrımı yapmadığını aktaran Nebati, Türkiye'nin bir milyon 600 bin civarında Türkmen, Arap, Kürt ve Yezidi'ye kucak açtığını sözlerine ekledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın da partisinin çalışmalarını milletten aldığı yoğun destekle sürdürdüğünü söyledi.

Çözüm sürecine değinen Aydın, ''Yüzyıllık bir sorunu çözmenin arefesindeyiz. Şanlıurfa zaten bunu kendi içerisinde yaşıyor. İşte değerli kardeşlerim Türkiye'nin birliği ve beraberliği adına toplumsal bütünleşmemiz adına bunu sağlayacağız'' diye konuştu.

Partisinin 2015 seçimlerinde güçlü bir şekilde sandıktan çıkacağına inandığını vurgulayan Aydın, partisine gönül veren herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından tek liste halinde seçimde Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı oldu.