Akçakale sınırında gazetecilerin gözaltına alındığı iddiası

Akçakale sınırında gazetecilerin gözaltına alındığı iddiası
Akçakale sınırında gazetecilerin gözaltına alındığı iddiası
- Şanlıurfa Valiliği: - "Haberlerde ve sosyal medyada iddia edildiği gibi gazetecilere yönelik herhangi bir gözaltı söz konusu değildir"

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Valiliği, Akçakale sınırında dört gazetecinin gözaltına alındığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Vali İzzettin Küçük'ün Türkiye 'ye sığınan Suriyelilerin son durumuna ilişkin bilgi alma amacıyla Akçakale ilçesinde temaslarda bulunduktan sonra gazetecilere değerlendirme yaptığı aktarıldı. Açıklamada, bazı medya organlarında "Vali sorulara sinirlendi, dört gazeteciyi gözaltına aldırdı" şeklinde haberlerin yayınlandığı kaydedilerek, iddianın doğru olmadığı vurgulandı. 

Küçük'ün basını bilgilendirmesinin ardından gazetecilerin soru sorduğu, Valinin de sorulara yanıt vermeyeceğini belirttiği ifade edilen açıklamada, şu değerlendirmede bulunuldu:

"Bölgenin sınırda oluşundan kaynaklanan hassasiyetler gereği Valimiz İzzettin Küçük'ün açıklamalarının ardından bazı gazetecilerin kimlik kontrolleri yapılmıştır. Haberlerde ve sosyal medyada iddia edildiği gibi gazetecilere yönelik her hangi bir gözaltı söz konusu değildir."