Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
- Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük: - "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla 6 Nisan 1920'de ulusumuzun milli mücadeledeki haklı sesinin dünyaya duyurulması amacıyla kurulan Anadolu Ajansı, 95 yıldır yürüttüğü ilkeli, tarafsız, sorumlu habercilik anlayışı ve köklü geçmişiyle ülkemizin uluslararası düzeyde saygın haber ajanslarından biri olmayı başarmıştır"

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Anadolu Ajansı'nın (AA) kuruluşunun 95. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Küçük mesajında, AA'nın doğru, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışıyla tüm dünyanın takdirini kazandığını belirtti.

AA'nın, görevini başarıyla yerine getirdiğini vurgulayan Küçük, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün talimatıyla 6 Nisan 1920'de ulusumuzun milli mücadeledeki haklı sesinin dünyaya duyurulması amacıyla kurulan Anadolu Ajansı, 95 yıldır yürüttüğü ilkeli, tarafsız, sorumlu habercilik anlayışı ve köklü geçmişiyle ülkemizin uluslararası düzeyde saygın haber ajanslarından biri olmayı başarmıştır. Bunun yanında yurtiçi ve dışı yaygın haber ağı ve iletişim teknolojilerini de kullanarak gerçekleştirdiği hızlı, tarafsız ve nitelikli haber akışı ile halkımızın haber alma hakkını kullanmasında önemli bir işlevi yerine getirirken, basınımızın gelişmesine ve demokrasimizin ülkemizde yerleşip güçlenmesine de önemli katkılar sunmuştur."