AnadoluJet, Sabiha Gökçen-Şanlıurfa seferlerine başladı

AnadoluJet, Sabiha Gökçen-Şanlıurfa seferlerine başladı
AnadoluJet, Sabiha Gökçen-Şanlıurfa seferlerine başladı
ŞANLIURFA (AA) -  AnadoluJet, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Şanlıurfa'ya uçak seferlerini başlattı.İstanbul ile Şanlıurfa arasında haftada...

ŞANLIURFA (AA) -  AnadoluJet, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Şanlıurfa'ya uçak seferlerini başlattı.

İstanbul ile Şanlıurfa arasında haftada 7 gün gerçekleşecek karşılıklı uçuşların açılışı için GAP Havalananında tören düzenlendi.

ilk seferini gerçekleştiren uçakla birlikte Şanlıurfa'ya gelen yolcular, AnadoluJet  Başkanı İbrahim Doğan, Şanlıurfa Vali Vekili Aylin Kırıcı Duman, Vali Yardımcıları Ramazan Seçilmiş, Uğur Sezer ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç tarafından karşılandı. Halk oyunları ekibi tarafından karışlanan yolculara karanfil hediye edildi.

Doğan, törende yaptığı konuşmada Anadolu'nun bir çok kentinin güzel olduğu fakat Şanlıurfa'nın tarihi dokusuyla bir başka güzel olduğunu söyledi.

Şanlıurfa'nın güvenlik konusunda Türkiye 'nin önde gelen illerin başında geldiğini belirten Doğan, şunları kaydetti:

 "Herkesi Urfa'ya davet ediyorum. Bizlerde buradaki uçuşları gelen talebe göre artırabiliriz. Şanlıurfa'yı avantajlar rotası yapacağız. Turizm anlamında herkes üzerine düşeni yaptığı zaman  canlılığın artacağına inanıyorum. İşe maliyet açısından bakmıyoruz, mümkün olduğu kadar ulaşabilir, erişebilir rakamlarla daha fazla insanı buraları ziyaret etmesi düşüncesindeyiz, beklentimizin ötesinde olur inşallah."

Doğan, AnadoluJet'in "Tarihe Yolcuk" projesine Şanlıurfa'yı da dahil etmeyi planladıklarını kaydetti.

Vali vekili Kırıcı Duman da, Şanlıurfa'nın turizm alanında her geçen yeni gelişmeler yaşandığını belirterek "Bu tür yatırımlarla kentte gelecek turist sayında ciddi anlamda artacağını ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Güvenç ise Şanlıurfa'nın bir çok alanda büyük potansiyele sahip olduğunu, bu potansiyelin daha gelişmesi için tüm kurumların koordineli bir şekilde çalışması gerektiğine dikkat çekti.

Konuşmaların ardından törene katılanlara çiğ köfte ikram edildi.