Anaokulu öğrencilerinden çevre konulu defile

Anaokulu öğrencilerinden çevre konulu defile
Anaokulu öğrencilerinden çevre konulu defile
ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da  "Dünya Çevre Günü" etkinlikleri kapsamında, anaokulu öğrencileri atık malzemelerden oluşturdukları kıyafetlerle defile...

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da  " Dünya   Çevre Günü" etkinlikleri kapsamında, anaokulu öğrencileri atık malzemelerden oluşturdukları kıyafetlerle defile düzenledi. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığıyla Ayla Yavaşcan ve TOGEM Keçiören Anaokulu işbirliğiyle Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda çevre bilincini arttırmaya yönelik etkinlik gerçekleştirdi. 

Burada konuşan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Mustafa Kaytan, geleceğimizi emanet edeceğimiz yeni nesillerde çevre bilinci oluşturmak için yıl boyunca anaokulların da çeşitli etkinlikler yaptıklarını söyledi. 

Yeni nesillerin dünyayı daha yaşanabilir bir şekilde kullanmasını temenni eden Kaytan, "Dünya bilindiği gibi çocuklarımızın bize emaneti diyorum, bu fikirden hareketle çocuklarımızda çevre bilinci oluşturmak çevre sorunlarını çözümüne yönelik sorgulayan ve koruyan bir kimlik kazandırmak amacıyla gelecek nesillere daha yaşanılır bir çevre oluşturabilmeyi ümit ediyoruz" şeklinde konuştu. 

Daha sonra anaokulu öğrencilerinden oluşan koru bir birinden güzel eserleri seslendirerek dinleyicilerden tam not aldı. 

Etkinlik kapsamında öğrenciler, atık malzemelerden yapılan kostümleriyle sahneden geçiş yaptı.