Aralarında husumet bulunan aileler barıştı

Aralarında husumet bulunan aileler barıştı
Aralarında husumet bulunan aileler barıştı
- Şanlıurfa'da 6 ay önce 1 kişinin öldüğü kavganın ardından iki aile arasında başlayan husumet, barış yemeğiyle sonlandırıldı

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da 1 kişinin öldüğü kavganın ardından iki aile arasında başlayan husumete barış yemeğiyle son verildi.

Merkez Haliliye ilçesindeki Kasaptaşı Parkında 6 ay önceki kavgada Zeki Şahap'ın silahla vurduğu Müslüm Ergin hayatını kaybetmiş, Şahap tutuklanmıştı.

Olayın ardından Şahap ve Ergin aileleri arasında başlayan husumet, Toplumsal Barışı Sağlama Derneği Başkanı Feridun Öncel ve aile büyüklerinin araya girmesiyle sonlandırıldı.

Barışmaya ikna edilen taraflar, kent merkezindeki bir restoranda bir araya gelip, kucaklaşarak aralarındaki huzursuzluğu bitirdiklerini ilan etti.

Öncel, burada yaptığı konuşmada, bölgede bir husumetin daha son bulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İnsanlara kin ve nefretin yakışmadığını vurgulayan Öncel, "Derneğimiz Şanlıurfa'daki husumetlerin sona erdirilmesi amacıyla kuruldu. Bu doğrultuda bir barışa daha vesile olmanın sevincini yaşıyoruz. İnşallah bundan sonra böyle üzücü olaylar meydana gelmez" ifadesini kullandı.

Konuşmanın ardından barışan aileler, yemek yedi.

Törene, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve İl Müftüsü İhsan Açık'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı.