Atık malzemelerden sergi açtılar

Atık malzemelerden sergi açtılar
Atık malzemelerden sergi açtılar
- Ceylanpınar ilçesinde öğrencilerin, karton, mukavva, pet şişe, şişe kapakları ve yalıtım malzemeleri kullanarak yaptıkları çalışmalar ziyaretçilerin beğenisine sunuldu

ŞANLIURFA (AA) - Ceylanpınar ilçesindeki Mevlana Ortaokulu öğrencileri, atık malzeme kullanarak yaptıkları çalışmalardan oluşan sergi açıldı.

Okul binasında açılan sergide, öğrencilerin, karton, mukavva, pet şişe, şişe kapakları ve yalıtım malzemeleri kullanarak yaptıkları çalışmalar ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Görsel Sanatlar Öğretmeni Ramazan Toprak, sergide atık malzemelerin dışında resim ve görsel sanatlara da yer verildiklerini söyledi.

Sergide en çok dikkat çeken eserin, inşaatlarda yalıtım malzemesi olarak kullanılan maddeden yaptıkları rölyef kabartmalı duvar süslemesi olduğunu dile getiren Toprak, "Normalde alçı taş ve çimento kullanılarak yapılan rölyef çalışmasını, biz inşaatlarda kullanılan yalıtım malzemesinden yaptık. Bu şekilde hem çevre kirliliğinin önüne geçtik, hem de güzel bir sanat eserini ortaya çıkardık" dedi.

Okul Müdürü Ayhan Kayar da öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmelerinin mutluluk duyduklarına dile getirerek, serginin 29 Mayıs'a kadar ziyaret edilebileceğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Mevlana

  ,

  Ramazan

  ,

  sanat

  ,

  çevre

  ,

  ceylanpınar

  ,

  Resim

  ,

  Okul

  ,

  sergi