Başbakan Yardımcısı Arınç:

Başbakan Yardımcısı Arınç:
Başbakan Yardımcısı Arınç:
- "Karşımızda 3 parti var; CHP, MHP ve HDP. Bunların tek düşmanı kim, kime karşı konuşuyorlar? Eleştirmek şöyle dursun hakaret ve küfürlerle karşılıyorlar AK Parti'yi" - "(CHP, MHP, HDP) Üçü birbirlerini çok seviyor, tek düşmanları var; o da AK Parti. Bu durum Türkiye'deki tuzağı göstermek bakımından çok önemli" - "Elini vicdanına koyacaksınız, oyunu kullanacaksın. Hiç bir baskı kimseyi korkutmasın. HDP barajı aşarsa milletimiz oy verdiği için aşmış olsun, barajı aşamazlarsa da millet oy vermediği için aşmamış olsunlar"

ŞANLIURFA (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti 'nin karşısında  CHP , MHP ve HDP'nin bulunduğunu belirterek "Üçü birbirlerini çok seviyor, tek düşmanları var; o da AK Parti. Bu durum Türkiye 'deki tuzağı göstermek bakımından çok önemli" dedi.

Şanlıurfa'da parti teşkilatıyla bir otelde düzenlenen toplantıya katılan Arınç, buradaki konuşmasında, geçmiş dönemlerdeki seçimlerde AK Parti'ye destek veren Şanlıurfa halkına teşekkür etti.

Partisinin iktidarı döneminde Türkiye'de çok sayıda büyük hizmet üretildiğini, geçmiş yıllarda yapılan yatırımların kat kat fazlasının yapıldığını ve bunların halk tarafından çok iyi bilindiğini anlatan Arınç, gelecek dönemde de hizmetlerini artırarak sürdürmek istediklerini vurguladı.

Halkın desteğine inandığını aktaran Arınç, "Bu seçimlerle de yine yaptıklarımızla milletimizin önündeyiz. Yapamadıklarımızdan dolayı da kimse bizi suçlamasın çünkü başladıklarımız var, 2023'e kadar yapacaklarımız var, hedeflerimiz var. Millet hizmete bakarsa bize oy verecek, millet cesaretimize bakarsa bize oy verecek. Millet ayrımcılıkları kaldırdığımız, gözyaşları dindiği içinde bize oy verecek. Millet bu yapılan hizmetlerden memnun, bize de çalışmak düşer" diye konuştu.

Arınç, AK Parti'nin yanlış yapmadığını belirterek, şöyle devam etti:

"AK Parti bir yanlış mı yaptı, hizmetinde bir eksiklik mi var, her şey çok iyi. Biz gidersek daha iyisi gelecek mi? Öyle bir şey olsa ben bugünden hazırım. Herkes AK Parti'den daha iyi bir partiyi bulsun, ama bir şartla onu da tek başına iktidara getirsin. Bu ülkede ne yapıldıysa tek başına iktidarda yapıldı. Öyle 3-4 parçalı koalisyonlarda bir şey yapamayız. Eski koalisyonları hatırlayın. Çok kötü dönemlerdi, geride kaldı."

- "Birbirlerini eleştirmiyorlar"

Seçime sayılı günler kala normal şartlarda birbirlerini çok fazla eleştirmesi gereken parti temsilcilerinin birbirlerini neredeyse hiç eleştirmediğini anlatan Arınç, şunları kaydetti:

"Akla zarar, bunlar gelecekte hükümet kuracakmış. Böyle bir hükumetin tadı olur mu, yapacağı bir şey olur mu, hayırlı bir işe imza atar mı? Bunlar birbirleriyle anlaşabilir mi? Peki; AK Parti'ye karşı bu koalisyon ihtimaliyle bile konuşan insanlar, ülkeye fayda mı getiriyor zarar mı? Şüphesiz zarar getiriyor. O zaman gözümüzü iyi açacağız. Siz teşkilat mensuplarısınız, hep koşacaksınız. Bu ülkeyi koalisyonlara teslim etmeyelim. Aslında biz geliyoruz ama daha güçlü gelelim, gelelim de sizin bize vereceğiniz yetkililerle çok daha güçlü adımlar atalım. Yeni bir anayasa yapalım, anayasa içine çok güzel hükümler koyalım, Türkiye'yi nasıl yönetebileceğimize anayasa da yer verelim. Sen, beni güçsüz bir hükumet yapacaksan, bak arkadan güçsüz hükümeti devirmeye gelenler var. Onlara fırsat vermeyelim.

Bir tarafta paralel devlet yapılanması, bir tarafta başka tuzaklar, sadece bugün AK Parti'ye karşı birleştiler. Karşımızda 3 parti var; CHP, MHP ve HDP. Bunların tek düşmanı kim, kime karşı konuşuyorlar? Eleştirmek şöyle dursun hakaret ve küfürlerle karşılıyorlar AK Parti'yi. MHP'nin HDP hakkında hiç kötü bir söz söylediğini duydunuz mu, hiç HDP'nin MHP hakkında eleştiride bulunduğunu gördünüz mü? Halbuki bunlar muhalefet partisi. Birbirinin tabanından oy almaya çalışıyorlar. Bir CHP'nin HDP, HDP'nin ise CHP aleyhinde bir sözünü duydunuz mu? Üçü birbirlerini çok seviyor, tek düşmanları var; o da AK Parti. Bu durum Türkiye'deki tuzağı göstermek bakımından çok önemli."

Seçim güvenliğini sağlayacaklarına da değinen Arınç, "Elini vicdanına koyacaksınız, oyunu kullanacaksın. Hiç bir baskı kimseyi korkutmasın. HDP barajı aşarsa milletimiz oy verdiği için aşmış olsun, barajı aşamazlarsa da millet oy vermediği için aşmamış olsunlar. Demokrasilerde sandık ve seçim önemlidir" diye konuştu.

Toplantıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati ile bazı milletvekilleri ve partililer katıldı.