Başkan Güvenç, muhtarlarla buluştu

Başkan Güvenç, muhtarlarla buluştu
Başkan Güvenç, muhtarlarla buluştu
- "Ortak akılla şehrimizin geleceğini birlikte planlayacağız"

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Karaköprü ilçesinde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Karaköprü Sosyal Tesislerinde 20 mahalle muhtarı ile bir araya gelen Güvenç, ilçe sorunları hakkında bilgi aldı.

Güvenç, yaptığı açıklamada, sorunların konuşarak çözümünün en iyi yöntem olduğunu belirterek, sıkıntıların giderilmesi için ortak akılla hareket ettiklerini ifade etti.

Sorunların bütçe imkanları dahilinde çözülmeye çalışıldığını anlatan Güvenç, şunları kaydetti:

"Ortak akılla şehrimizin geleceğini birlikte planlayacağız. Bu yıl 500 kilometre ihale ettiğimiz ve 250 kilometre ise kendi imkanlarımızla köy yolu yapmayı başardık. 352 bin metrekare parke taşını ilçe merkezlerine yapmayı başardık. 2015 yılı içinde şu anda ihale hazırlıklarına başladık. Bunu da adil bir şekilde paylaştırıyoruz ilçelerimize. Nüfus, yol durumuna, köy durumuna ve asfalt durumuna göre paylaşım yaparak şuanda hazırlıklara başladık. 2014 yılında yapılandırma geç olduğundan dolayı geç kaldık yolları yapmaya ama 2015 yılının yollarını nisan ve mayıs aylarında başlatacağız. Stabilize ve ikinci kaplama hariç bu yıl 700 kilometrenin üzerinde yolu yapmayı hedefliyoruz."

Karaköprü Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çiftçi de davetlerini kabul ederek kendilerini dinleyen Güvenç'e teşekkür etti.