Bayramda 15 bin çocuğun yüzünü güldürecekler

Bayramda 15 bin çocuğun yüzünü güldürecekler
Bayramda 15 bin çocuğun yüzünü güldürecekler
- Şanlıurfa'da faaliyet gösteren Ay Işığım Yardımlaşma Kültür ve Eğitim Derneği, hayırseverlerin desteğiyle çoğu öksüz ve yetim 15 bin çocuğu bayramlık giysilerle sevindirmeyi amaçlıyor - Derneğin Başkan Yardımcısı Deveci: - "Yetim çocukları giydirerek, bayram sabahı gülümsemelerini sağlamanın bedeli 50 lira"

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'daki Ay Işığım Yardımlaşma Kültür ve Eğitim Derneği, "Bayramlık, yetimin bayramı olsun" sloganıyla çoğu yetim ve öksüz 15 bin çocuğu yeni kıyafetle buluşturmaya hazırlanıyor.

Şanlıurfa'da 2006'da faaliyete geçen dernek hayırseverlerin desteğiyle her yıl biraz daha büyüyerek yardımlarını artırdı.

Ayni ve nakdi yardımların yanı sıra burs, kira, ev eşyası veren dernek, il genelinde yaşayan yetim ve öksüz çocukların ihtiyaçlarını tespit ediyor.

Ailelerin başvurularını da hayırseverler aracılığıyla değerlendiren dernek üyeleri, özellikle dini bayramlarda yetim ve öksüz çocuklara anne ve babalarının eksikliğini hissettirmemek için yoğun çaba harcıyor.

Her yıl daha çok yetim ve öksüz çocuğun bayramlık giysi ihtiyacını gidermeye çalışan dernek üyeleri, bu yıl "Bayramlık, yetimin bayramı olsun" sloganıyla 15 bin çocuğu yeni kıyafetlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

- "Bir yetimi giydirmenin bedeli 50 lira"

Ay Işığım Derneği  Başkan Yardımcısı Murat Deveci, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  amaçlarının yetimlerin bütün ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu söyledi. 

Dernekten bin 250 ailenin her ay yardım aldığını belirten Deveci, ailelerin dernek binasında bulunan marketten de istedikleri gibi alışveriş yaptıklarını ifade etti.

Ramazan Bayramı dolayısıyla yetim ve öksüz çocukların yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına da bayramlık hediye edeceklerini dile getiren Deveci, şunları kaydetti:

"Bayramın bir çocuk için ne kadar önemli olduğunu, kendi çocukluğumuzdan biliriz. Bir çocuğun, bayram sabahı uyandığında eğer bayramlığı yoksa, bayramlık alacak bir babası yoksa boynu daha bir bükük olur. Özellikle yetim çocukları giydirerek, bayram sabahı gülümsemelerini sağlamanın bedeli 50 lira. İnşallah bu yıl 15 bin çocuğumuza bayram sevinci yaşatacağız."

Deveci, daha fazla çocuğa ulaşmak için hayırseverleri kampanyaya destek vermeye çağırdı.