Bedensel engelli gencin hayali gerçek oldu

Bedensel engelli gencin hayali gerçek oldu
Bedensel engelli gencin hayali gerçek oldu
- Şanlıurfa'da 4 yıl önce elektrik akımına kapılması sonucu kolları ile ayaklarını kaybeden 26 yaşındaki İbrahim Dağdelen, hayalini kurduğu akülü araca kavuştu

ŞANLIURFA (AA) - Viranşehir ilçesinde, 4 yıl önce elektrik akımına kapılması sonucunda kolları ve ayaklarını kaybeden İbrahim Dağdelen, hayalini kurduğu akülü araca hayırsever adamı sayesinde kavuştu.

Atatürk Mahallesi'nde yaşayan 26 yaşındaki Dağdelen, 4 yıl önce sanayi sitesindeki işyerinde çalıştığı esnada elektrik akımına kapıldı.

Geçirdiği kazanın ardından kolları ile ayakları kesilen İbrahim Dağdelen, bir süre hastanede tedavi gördü. Dağdelen, çabalayarak dizden aşağısı olmayan bacaklarıyla bilgisayar ve cep telefonu kullanmayı öğrendi.

Günlük ihtiyaçlarında bazen kız kardeşi bazen de annesinin yardım ettiği Dağdelen, dışarı çıkmak istediğinde ise arkadaşlarının yardımıyla bindiği tekerlekli sandalyeyle gezme imkanı buluyor. 

İbrahim Dağdelen'in akülü araç talebine ilişkin yapılan haberi okuyan, isminin açıklanmasını istemeyen bir iş adamı, Dağdelen'e akülü araç gönderdi.

Akülü aracı teslim alan İbrahim Dağdelen, hayalini kurduğu akülü aracı hediye eden iş adamı ile talebini haberleştirerek kamuoyuna duyuran  Anadolu Ajansına teşekkür etti.

Dağdelen, akülü araca kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Bundan sonra kimsenin yardımı olmadan da kendi başıma rahatça dışarıda gezeceğim. Bana bu yardımı yapan ve emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.