Bedensel engelli yüzücüler, madalya peşinde

Bedensel engelli yüzücüler, madalya peşinde
Bedensel engelli yüzücüler, madalya peşinde
- Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor Bedensel Engelliler Yüzme Takımı, Tükiye Şampiyonası'nda başarılı olmak için ter döküyor

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bedensel Engelliler Yüzme Takımı, Tükiye Engelli Yüzme Şampiyonası'nda madalya kazanmak için çaba gösteriyor.

Antalya 'nın Alanya ilçesinde 21 Kasım'da düzenlenecek şampiyonda Şanlıurfalı 8 sporcu mücadele edecek. Engelli gençler, başarılı olabilmek için her gün Paşabağı mahallesindeki yüzme havuzunda iki saat idman yapıyor.

Takımın 8 sporcusu, şampiyonada başarılı olarak gelecek yıl İstanbul Boğazı'nda düzenlenecek yarışmaya katılmayı hedefliyor.

Takım kaptanı Mehmet Çetingöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, şampiyonaya hazırlıkları için kendilerine havuz desteği sağlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Yoğun bir şekilde şampiyona hazırlıklarını sürdürdüklerini anlatan Çetingöz, "Şanlıurfa'ya altın madalyayla dönmeyi hedefliyoruz.  Türkiye Şampiyonası'nda Büyükşehir Belediyemizi ve Şanlıurfa'yı temsil edeceğimizden dolayı gururluyuz. İnşallah güzel bir dereceyle döneriz. Ayrıca hedefimiz önümüzdeki yıl İstanbul Boğazı'nda düzenlenecek 3 kilometrelik yarışmaya katılabilmektir. Desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.