Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfa'da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfa'da
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfa'da
- "(CHP'nin kapatılacağı iddiaları) CHP sistemin öz evladıdır, sistem öz evladına kıymaz kesinlikle kıymaz ama 7 Haziran'da bırakın kapatmayı millet CHP'ye kıyacak ve defterini dürecek"

ŞANLIURFA (AA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, CHP 'nin kapatılacağı iddialarına ilişkin "CHP sistemin öz evladıdır, sistem öz evladına kıymaz kesinlikle kıymaz ama 7 Haziran'da bırakın kapatmayı millet CHP'ye kıyacak ve defterini dürecek" dedi.

Bakan Çelik, AK Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin AK Parti iktidarı ile her alanda önemli mesafeler aldığını söyledi. 

Milletin ümidinin tükendiği yıllarda AK Parti kadrolarının yönetime talip olduğunu anlatan Çelik, AK Parti iktidarıyla ülkede her şeyin değişmeye başladığını anlattı.

Çelik, gençlere güzel bir ülke bırakabilmek için çaba gösterdiklerini ifade ederek, yeni bir seçimin arefesine girildiğini dile getirdi.

Seçimin yaklaşması dolayısıyla dolarda hareketlilik olduğunu ve ana muhalefet partisinin kapatılacağına ilişkin iddiaların ortaya atıldığına değinen Çelik, "Bunlar bir oyundur. CHP sistemin öz evladıdır, sistem öz evladına kıymaz kesinlikle kıymaz ama 7 Haziran'da bırakın kapatmayı millet CHP'ye kıyacak ve defterini dürecek" ifadelerini kullandı. 

Çelik, CHP'nin seçim vaatlerini eleştirdiği konuşmasında bir dönem SSK Genel Müdürlüğü yapan Kemal Kılıçdaroğlu 'nun kurumu zarara uğrattığını kaydetti.

AK Parti'nin, çözüm sürecini sonlandıracağına inandığını vurgulayan Çelik, şöyle devam etti:

"Hangi parti bu ülkeye barışı getirebilir hangi parti 30 yıllık kangren olmuş meseleyi çözer? HDP, MHP , CHP hiçbiri çözemez kardeş kanı aktı gitti, terör olaylarından artık millete gına geldi. Millet 'bitsin' diyor mu? Mesele bunu bitirecek olanda, AK Parti'dir başka parti yok. Yeniden Türkiye'yi kuracaksak ülkede istikrarın devam etmesi gerekiyor. İstikrarın devamı için de gençlere büyük sorumluluk düşüyor. Tüm teşkilat üyelerimiz, canla başla çalışarak yeni başarılara imza atmalıdır."

Bakan Çelik, kongrenin ardından Zeytinli Mahallesi'nde imar sorunu olduğunu belirtilen vatandaşları ziyaret ederek, sıkıntının giderilmesi talimatını verdi.