Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfa'da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfa'da
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfa'da
- "Türkiye'de AK Parti'nin lideri belli, AK Parti'nin lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır, bizim liderle ilgili bir sorunumuz yok" - "Sayın Demirtaş ne hizmet sunacak, baraj kavgası veren bir siyasi partinin Türkiye'ye verebileceği bir şey var mı"

ŞANLIURFA (AA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti 'nin lideri belli olduğunu belirterek, "AK Parti'nin lideri Recep Tayyip Erdoğan 'dır, bizim liderle ilgili bir sorunumuz yok" dedi.

Bakan Çelik, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ile esnafı ziyaret etti ve karşılaştığı vatandaşların sorunlarını dinledi.

Bir gencin daveti üzerine iş yerinde Demirkol ile sanal ortamda maç yapan Çelik, "Becerebildiğimiz kadar oynadık ve başkanımızla berabere kaldık, dostluk kazandı" ifadesini kullandı.

Çelik, gazetecilerin HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a yönelik eleştirilerini hatırlatması üzerine şunları kaydetti:

"Çok görmesinler, her partiye nasip olmaz böyle imkanlar. Türkiye 'de AK Parti'nin lideri belli, AK Parti'nin lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır, bizim liderle ilgili bir sorunumuz yok. Bu partiyi kurdu ve bu noktalara getirdi. Bu ülkenin dört bir tarafına ayrım gözetmeksizin hizmetlerin ulaşması konusunda çok büyük emek sarf etti. Sayın Cumhurbaşkanımız, açık sözlü, yiğit ve mert bir insandır, bugüne kadar söyleyip yapmadığı, yapmayıp ta söylediği bir şey yok yani. Ne söylediyse onu yapan bir insandır. Kafasının arkasında projesi olan bir insan değil. Her şeyi bütün açıklığıyla halkıyla paylaşan bir liderdir. Farklı bir Cumhurbaşkanı olacağını söyledi. Türkiye'nin siyasi anlamda olayların içinde değil. Türkiye'nin geleceğiyle ilgili sıkıntılı gördüğü alanları halkıyla paylaşıyor zaten farklılığı da buradan geliyor. Sayın Demirtaş ne hizmet sunacak, baraj kavgası veren bir siyasi partinin Türkiye'ye verebileceği bir şey var mı, yok. Türkiye'nin sürekli Başbakanımızın ve Cumhurbaşkanımızın üzerine gitmenin Türkiye'yi istikrarsızlaştırmaktan başka bu söylemlerin ne katkısı var, hiçbir katkısı yok. Türkiye tam aksine istikrarsızlaştırılmamalı ve istikrarını sürdürmeli."

- "7 Haziran'dan sonrada gezecek"

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da AK Parti bünyesinde yetişen nitelikli bir insan olduğunu vurgulayan Faruk Çelik, "Türkiye için bir şans, gayretli ve çok çalışkan. Gelişmeleri yakinen izleyen ve kısa sürede meydanlara adapte olan bir lider. Diğer partilerde bu yok, kıskançlık yapılmasın Türkiye'ye çok şey kazandıran bu insanlara zoraki yakıştırmalarda bulunmamalarını diliyorum" diye konuştu.

Çelik, Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin farklı kentlerindeki programlarının da miting olmadığına dikkati çekerek, daha önce projelerini ortaya koyduğu hizmetlerin açılışını yaptığını söyledi.

Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçildiği tarihten itibaren yurt ziyaretlerini sürdürdüğüne değinen Çelik, "Hizmet projelerini ortaya koyan kişinin temel atmasını niye çok görüyorsunuz, yani Cumhurbaşkanı temel atamaz mı, bizzat kendisinin geliştirdiği hizmetlerin açılışını yapamaz mı? Ağustos'ta seçildiğinden beri gidiyor, 7 Haziran'dan sonra da gidecek. Türkiye'deki bütün muhtarları ve işçileri ağırlıyor. Türkiye'nin bütün kesimleriyle iç içe bir Cumhurbaşkanı farklılık bu. Onun bu performansını Türkiye'ye bir katkı olarak görmek gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu.