Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Erdem, Şanlıurfa'da:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Erdem, Şanlıurfa'da:
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Erdem, Şanlıurfa'da:
- "Mevsimlik tarım işçilerimizin çalışma şartlarını iyileştirmeye çalışıyoruz"

ŞANLIURFA (AA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem, mevsimlik tarım işçilerinin çalışma şartlarını iyileştirmeye çalıştıklarını söyledi. 

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Erdem, bir otelde mevsimlik tarım işçileriyle görüştü, işçilerin sorunlarını dinledi. Erdem, daha sonra Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, İŞKUR, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi ziyaret etti. 

Erdem, gazetecilere yaptığı açıklamada, Şanlıurfa'nın, ülkede en çok mevsimlik tarım işçisinin bulunduğu kentlerin başında geldiğini belirtti. Mevsimlik işçilerin sorunlarını gidermeye çalıştıklarını vurgulayan Erdem, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar birçok projeye önemli oranda kaynak aktarıldı. Bakanlık olarak yürüttüğümüz 'Mevsimlik Tarım İşçileri Kenti' projesi 38 şehri kapsamaktadır. Mevsimlik tarım işçilerimizin çalışma şartlarını iyileştirmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda da 96 milyon lira kaynak aktarıldı. İnşallah hayırlısıyla daha güzel günlere hep birlikte kavuşuruz."

Erdem, daha sonra Hazreti Eyyüp'ün çile çektiği yer olarak kabul edilen makam ile Hazreti İbrahim'in doğduğu ve ateşe atıldığı yer olarak rivayet edilen tarihi Balıklıgöl Yerleşkesi'nin ziyaret etti, balıklara yem attı.