Çaycı ressam sergi gelirini yetim ve öksüzlere bağışladı

Çaycı ressam sergi gelirini yetim ve öksüzlere bağışladı
Çaycı ressam sergi gelirini yetim ve öksüzlere bağışladı
- Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde çay ocağı işleten Remzi Çınar, açtığı serginin gelirini yetim ve öksüz çocuklara bağışlanmak üzere Siverek Yardımlaşma Derneği yetkililerine teslim etti

ŞANLIURFA (AA) - Siverek ilçesinde çay ocağı işleten Remzi Çınar, açtığı resim serginin gelirini ihtiyaç sahibi yetim ve öksüz çocuklara bağışladı.

Camikebir Mahallesi'nde yaklaşık 5 yıldır çay ocağı işleten Çınar, boş zamanlarında kara kalemle resim çiziyor. 

Müşterilerinin ve arkadaşlarının resimleriyle aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Şivan Perver, Yılmaz Güney ve İbrahim Tatlıses'in de bulunduğu ünlülerin resimlerini çizen Çınar bir süre önce sergi açtı.

Ressam Çınar, sergiden elde ettiği geliri de ilçedeki ihtiyaç sahibi yetim ve öksüz çocuklara bağışlanmak üzere Siverek Yardımlaşma Derneği yetkililerine teslim etti.

Çınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, karınca kararınca hemşehrilerine yardımda bulunmak istediğini belirterek, gelecek aylarda daha büyük bir sergiyi yetim ve öksüzler yararına açmayı planladığını söyledi.

Dernek Başkanı Ramazan Baylan ise desteklerinden dolayı Çınar'a teşekkür etti.

Yardımlaşma kültürünün kaybolmaması için benzer girişimlerin sürmesini isteyen Baylan, "Ressam arkadaşımızın sağladığı nakit parayı yetim ve öksüz vatandaşlarımıza teslim ettik" dedi.