Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, Şanlıurfa'da

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, Şanlıurfa'da
Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, Şanlıurfa'da
- "Aklımızı kullanacağız, elin fitne ve tefrikasına kapılmayacağız. Birbirimize öyle bir sarılacağız ki fitne ve tefrikacıların yüreği patlayacak"

ŞANLIURFA (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Aklımızı kullanacağız, elin fitne ve tefrikasına kapılmayacağız. Birbirimize öyle bir sarılacağız ki fitne ve tefrikacıların yüreği patlayacak" dedi.

Güllüce, Ceylanpınar Belediyesi önünde toplanan vatandaşlara hitaben, ilçenin yıllardır çözülmesi beklenen tapu sorununun giderildiğini belirtti. 

Türkiye 'nin çok sayıda Suriyeli sığınmacıya ev sahipliği yaptığını anımsatan Güllüce, zor durumda kalan her insana el uzatmaya devam edeceklerini söyledi.

Güllüce, muhacir kültürünü sürdürmede kararlı olduklarının altını çizdi.

- "Bu topraklar anadır"

"Suriyelilere neden bakıyorsunuz" şeklinde eleştirenlere, 'biz ensar kültüründe kalmaya devam ediyoruz' dediklerini belirten Güllüce, şöyle konuştu:

"Dünyada vatanına 'ana' diyen tek toprak burasıdır. Bu topraklar bütün mazlumların anasıdır. Nerede bir mazlum varsa gelsin, çünkü bu topraklar anadır. AK Parti hükümeti nerede mazlum varsa sahip çıkmaya söz verdi. İslam coğrafyasını parçalayıp atomize ettiler. Aynı din ve mezhepten insanları 'sen şusun, busun' diyerek Müslümanları birbirlerine parçalatıyorlar. Aklımızı kullanacağız, elin fitne ve tefrikasına kapılmayacağız. Birbirimize öyle bir sarılacağız ki fitne ve tefrikacıların yüreği patlayacak."

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla da ilçenin sorunlarının çözümüne sağladığı destekten dolayı Güllüce'ye teşekkür etti, ardından fahri hemşehrilik beratını takdim etti.