"Ceylanlar", teknik direktör konusunda istikrarsız

"Ceylanlar", teknik direktör konusunda istikrarsız
"Ceylanlar", teknik direktör konusunda istikrarsız
- GAP Arena, taraftarı ve zaman zaman dikkati çeken transferleriyle Güneydoğu'ya futbol heyecanı yaşatan Şanlıurfaspor, takımı emanet ettiği teknik direktörlerle uzun soluklu çalışamıyor - 1. Lig'deki 4. sezonunda 9 teknik adamla çalışan sarı-yeşilli ekip, Engin Korukır ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktör arayışına girdi - Kulüp ikinci başkanı Kırmızı: "İyi sonuç gelmeyince futbolda ayrılık kaçınılmaz oluyor"

ŞANLIURFA (AA) - RAUF MALTAŞ - PTT 1. Lig'de 4. sezonunu geçiren Şanlıurfaspor, teknik direktör konusunda beklenen istikrarı bir türlü yakalayamadı.

Ligde şimdiye kadar 9 teknik adamla çalışan "Ceylanlar", Engin Korukır ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktör arayışına girdi. 

Tarihinde ilk kez çıktığı 1. Lig'de 4 yıldır mücadele eden Güneydoğu Anadolu temsilcisi, Süper Lig hedefine geride kalan 3 sezonda ulaşamadı.

GAP Arena, taraftarı ve zaman zaman dikkati çeken transferleriyle Güneydoğu'ya futbol heyecanı yaşatan Şanlıurfaspor, takımı emanet ettiği teknik direktörlerle uzun soluklu çalışamıyor. 

Ligin yeni ekiplerinden biri olmasına rağmen en fazla teknik direktör değiştiren takımları arasında yer alan "Ceylanlar"da Kemal Kılıç, Bahri Kaya, Raşit Çetiner, Ömer Can Göksu, Reha Kapsal, Hüseyin Dağ, Cihat Arslan ve Osman Özköylü teknik direktör olarak görev yaptı. 

 

- Korukır ile yüzü gülmedi

 

Şanlıurfaspor Kulübü, geçen sezonun sonunda Özköylü'nün istifasının ardından takımı tecrübeli teknik direktör Engin Korukır'a emanet etti. 

Korukır yönetiminde bu sezon 4 maça çıkan sarı-yeşilli ekip, 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldı. Ligin 5. haftasına 17. sırada giren Şanlıurfaspor, oynadığı 4 maçta rakip fileleri bir kez havalandırdı, kalesinde ise 4 gol gördü. 

Ligde beklediği sonuçları alamayan kulüp, Korukır ile yollarını ayırdı.

 

- "İyi sonuç gelmeyince ayrılık kaçınılmaz"

 

Kulüp ikinci başkanı Nihat Kırmızı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, camianın menfaatleri doğrultusunda teknik direktör değişikliklerine gitmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Teknik direktör konusunda istikrarın yakalanması için yoğun çaba harcadıklarını belirten Kırmızı, şunları kaydetti:

"İyi sonuç gelmeyince futbolda ayrılık kaçınılmaz oluyor. Şu ana kadar çok kariyerli ve karakterli hocalarla çalıştık. Anlaşmalarımız karşılıklı anlayış doğrultusunda feshedildi. Hiçbir teknik direktörle problemli ayrılmadık. Son olarak 4 haftada ancak 2 puan alabilince Engin Korukır ile de yolları ayırdık. Kısa sürede takımımızı yeni hocamıza emanet edeceğiz."