Ceylanpınar Kaymakamlığından mahalli ses sanatçısına destek

Ceylanpınar Kaymakamlığından mahalli ses sanatçısına destek
Ceylanpınar Kaymakamlığından mahalli ses sanatçısına destek
ŞANLIURFA (AA) - Ceylanpınar Kaymakamlığı, sağlık sorunları nedeniyle bir süredir barakada yaşamaya başlayan mahalli ses sanatçı Aziz Karataş'a sahip...

ŞANLIURFA (AA) - Ceylanpınar Kaymakamlığı, sağlık sorunları nedeniyle bir süredir barakada yaşamaya başlayan mahalli ses sanatçı Aziz Karataş'a sahip çıktı.

55 yaşındaki Karataş'ın elektriği, suyu ve kapısı olmayan bir barakada yaşadığının bildirilmesi üzerine kaymakamlık yetkilileri çalışma başlattı.

Ceylanpınar  Sosyal Hizmet Merkezinde görevlileri tarafından yaşadığı barakadan alınan Karataş, sağlık Şanlıurfa'daki bakım ve rehabilitasyon merkezine yerleştirildi.

Ceylanpınar Sosyal Hizmet Merkezi Müdür yardımcısı Cemal Çalışkan, yaptığı açıklamada mahalli ses sanatçısı Karataş'ın barakada yaşadığının bildirilmesi üzerine çalışma başlattıklarını söyledi.

Karataş'ın çok kötü şartlarda yaşadığını belirten Çalışkan, "Bakıma ve tedaviye muhtaç olan Aziz Karataş, il müdürlüğüne bağlı bakım ve rehabilitasyon merkezine yerleştirildi. Karataş'ın tedavisi ve bakımı bundan böyle kurumumuz bünyesinde yapılacaktır. Duyarlılık gösteren herkese teşekkür ediyorum" dedi.