ÇKS başvuruları haziran sonuna uzadı

ÇKS başvuruları haziran sonuna uzadı
ÇKS başvuruları haziran sonuna uzadı
- ŞZO Başkanı Eyyüpoğlu: "Bakanlığın süre uzatma kararı çiftçilere rahat bir nefes aldırdı"

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Ziraat Odası (ŞZO) Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuru tarihinin, 30 Haziran 2015'e kadar uzatıldığını bildirdi.

ŞZO'dan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Eyyüpoğlu, ÇKS başvuru süresinin uzatılmasıyla ilgili yönetmelik değişikliğinin  Resmi Gazetede yayımlandığını belirtti.

Değişikliklerin üreticilere bazı kolaylıklar sağladığını aktaran Eyyüpoğlu, daha önce Aralık ayı sonunda bitmesi planlanan başvuru süresinde çok sayıda çiftçinin talepte bulunmakta geç kaldığını hatırlattı.

Eyyüpoğlu,  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sürenin 30 Haziran'a kadar uzatıldığını bildirerek, şunları kaydetti:

"Daha önce belirlenen 31 Aralık 2014 son başvuru süresinin oldukça dar bir zaman olması nedeniyle çok sayıda çiftçi desteklemelerden faydalanamama tehlikesi ile karşı karşıydı. Bakanlığın süre uzatma kararı çiftçilere rahat bir nefes aldırdı. Pazartesi'den itibaren çiftçilerimiz 30 Haziran'a kadar ÇKS kayıtları için Şanlıurfa Ziraat Odasına başvuru yapabilir.''