Çocukların tehlikeli serinleme çabası

Çocukların tehlikeli serinleme çabası
Çocukların tehlikeli serinleme çabası
- Türkiye'nin en sıcak şehirlerinden olan Şanlıurfa'da çocuklar, sulama kanallarında boğulma tehlikelerine rağmen serinlemeye çalışıyor

ŞANLIURFA (AA) - Türkiye 'nin en sıcak şehirlerinden olan Şanlıurfa'da, hissedilen  hava sıcaklığının 40 dereceye yaklaşmasıyla birlikte çocuklar, sulama kanallarına girerek serinlemeye çalışıyor.

Sıcaktan bunalan kimi vatandaşlar, park ve bahçe gibi alanlarda vakit geçirirken, kırsal alanlarda yaşayan kimi çocuklar ise boğulma tehlikesine aldırmadan serinlemek için sulama kanallarını tercih ediyor.

Yapılan uyarı ve alınan önlemlere rağmen kanal üzerindeki bağlantı köprülerinin korkuluklarını adeta "tramplen" gibi kullanan çok sayıda çocuk, buradan atlayarak kanala giriyor.

Serinlemek için günlerinin büyük bir kısmını burada geçirdiklerini ifade eden çocuklar, bu tehlikeli yöntemi tercih etmemeleri için ise mahallelerine havuz yapılmasını istiyor.

Kent merkezindeki çocuklar ise Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından farklı mahallelerde yaptırılan havuzlarda ücretsiz yüzerek serinliyor. Kendilerine böyle bir imkan verilmesinden dolayı mutlu olduklarını belirten çocuklar, yetkililere teşekkür ediyor.