Cumhurbaşkanlığı forsunu taşa işledi

Cumhurbaşkanlığı forsunu taşa işledi
Cumhurbaşkanlığı forsunu taşa işledi
- Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir taş ustası, cumhurbaşkanına olan sevgisini göstermek için bazalt taşına "cumhurbaşkanlığı forsu" işledi

ŞANLIURFA (AA) - Siverek ilçesinde bir taş ustası, bir ton ağırlığında tek parça bazalt taşına "cumhurbaşkanlığı forsu" işledi.

İlçede, yaklaşık 30 yıldır taş ustalığı yapan 47 yaşındaki Mahmut Seleniş, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğa'a olan sevgisini göstermek için bazalt taşından oluşan tek parça kayaya "cumhurbaşkanlığı forsu" işledi.

Seleniş, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 4 aylık bir çalışmanın ardından "cumhurbaşkanlığı forsu"nu tek parça halinde bir ton ağırlığındaki taşa işlediğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı forsunu işlediği eserini yaklaşık bir ay sonra tamamlayıp Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na göndermek istediğini ifade eden Seleniş, şunları kaydetti:

"Ben Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan 'ı ve ülkemi çok seviyorum. Daha önce de yaklaşık 2 ton ağırlığında tek parça kayadan bir Türk bayrağı yapmıştım. Şimdi de yaklaşık 4 aylık bir çalışmanın ardından bazalt taşına işlediğim "cumhurbaşkanlığı forsu"nu önümüzdeki bir ay içinde tamamlayıp Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na hediye etmek istiyorum."

Seleneş, birçok kişinin aksine Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile gurur duyduğunu sözlerine ekledi.