Cumhurbaşkanlığından vatandaşlara aşure ikramı

Cumhurbaşkanlığından vatandaşlara aşure ikramı
Cumhurbaşkanlığından vatandaşlara aşure ikramı
- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Cumhurbaşkanlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce Şanlıurfa Balıklıgöl'de 15 bin kişiye aşure dağıtıldı

ŞANLIURFA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın himayelerinde, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce Şanlıurfa'daki tarihi Balıklıgöl yerleşkesinde 15 bin kişiye aşure ikram edildi.

Muharrem ayı dolayısıyla Balıklıgöl yerleşkesi içindeki Halilürrahman Camisi (Dergah Camisi) avlusunda vatandaşlara öğle namazının ardından aşure dağıtıldı.

Dağıtıma Cumhurbaşkanlığı İdari ve Mali İşler Başkanı Mahmut Kazan, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, İl Müftüsü İhsan Açık ile diğer ilgililer katıldı.

Alanda kurulan platformda hazırlanan aşurelerden almak isteyen vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu. 

Müftü Açık'ın duasının ardından Kazan, Çelik ve Küçük yaklaşık 15 bin vatandaşa aşure ikramında bulundu. Kazanlardaki aşurelerin üzerine fıstık, nar, kuş üzümü, tarçın gibi malzemelerle Cumhurbaşkanlığı forsu ve hilal resmedilmesi dikkati çekti.

Dağıtımın ardından gazetecilere açıklama yapan Çelik, barış ve kardeşlik şehri Şanlıurfa'yı bu mübarek ayda unutmadığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Çelik, muharrem ayının önemine değinerek, kardeşlik ve bereket ayının iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.