Destekleme primine blokaj konulması

Destekleme primine blokaj konulması
Destekleme primine blokaj konulması
- DEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Demir: "Buradaki konu enerji tüketiminin kayıt altına alınma meselesidir. Çiftçi Kayıt Sistemi'nde 155 bin çiftçimiz var ancak bunun yüzde 15-20'sine blokaj getirildi. Bu para da DEDAŞ'ın kasasına girmedi"

ŞANLIURFA (AA) - Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Demir, çiftçilerin destekleme paralarına blokaj konulmasına ilişkin, "Buradaki konu enerji tüketiminin kayıt altına alınma meselesidir. Çiftçi Kayıt Sistemi'nde 155 bin çiftçimiz var ancak bunun yüzde 15-20'sine blokaj getirildi. Bu para da DEDAŞ'ın kasasına girmedi" dedi. 

Demir, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, bölgede tarımsal sulama sezonunun açıldığını belirtti.

Medyada, "tarımsal sulama desteklerine DEDAŞ tarafından blokaj konulduğu" yönünde haberlerin yer aldığını hatırlatan Demir, bu tür bilgilerin gerçeği yansıtmadığını vurguladı. 

Çiftçilerin mağdur edildiği yönünde bir algı oluşturulmaya çalışıldığını savunan Demir, şöyle konuştu:

"Buradaki konu enerji tüketiminin kayıt altına alınma meselesidir. Çiftçi Kayıt Sistemi'nde 155 bin çiftçimiz var ancak bunun yüzde 15-20'sine blokaj getirildi. Bu para da DEDAŞ'ın kasasına girmedi. Bu paralar Ziraat Bankası kasasında bekliyor" dedi. 

Demir, Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına "kuru tarım yapıyorum" şeklinde beyanda bulunan çiftçinin desteklemesine blokaj konmadığını dile getirdi. 


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  Para

  ,

  Ziraat

  ,

  elektrik

  ,

  gıda

  ,

  yönetim

  ,

  Enerji

  ,

  kayıt