Devletten yaşlı kadına yardım eli

Devletten yaşlı kadına yardım eli
Devletten yaşlı kadına yardım eli
ŞANLIURFA (AA) - Siverek Kaymakamlığı, ilçede yalnız yaşayan ve evsel atıkları topladığı belirtilen 90 yaşındaki Emine Aytağmuş'un yaşam...

ŞANLIURFA (AA) - Siverek Kaymakamlığı, ilçede yalnız yaşayan ve evsel atıkları topladığı belirtilen 90 yaşındaki Emine Aytağmuş'un yaşam koşullarının iyileştirilmesi için çalışma başlattı.

Siverek Şair İbrahim Rafet Mahallesi'nde ikamet eden Aytağmuş, eşini 20 yıl önce kaybetti. Aytağmuş, iki odalı evinde zor şartlarda hayatını sürdürüyor.

Hayırseverlerin yardımıyla yaşama tutunan yaşlı kadının evsel atıkları topladığını gören mahalle sakinleri, durumu Kaymakamlık ve Belediyeye bildirdi.

Evde inceleme yapan Siverek Kaymakamlığı ekipleri, sağlıksız bir ortamı bulunan Aytağmuş'u bakım evine götürmek için ikna etmeye çalıştı.

Aytağmuş, bunu kabul etmedi.

Siverek Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Kamil Yiğiter, Emine Aytağmuş'un evinde daha iyi şartlarda yaşaması için çalışma başlattıklarını söyledi.

Aytağmuş, evinde eşinin hatıraları olduğunu dile getirerek, "Evimde huzur buluyorum. Evimin temizlenmesini istiyorum" dedi. Aytağmuş, devletten maddi destek de talep etti.

Çocuğu olmadığını kaydeden Aytağmuş, " İzmir 'de bir yeğenim var. 'Yanıma gel' diyor. Gitmiyorum" ifadelerini kullandı.