Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
- Şanlıurfa'da engelliler yürüyüş yaptı, sergi açıldı

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelliler yürüyüş yaptı, sergi açılışı gerçekleştirildi.

Rabia Meydanı'da bir araya gelen engelliler, halay çekti, oyun oynadı. Ardından ellerinde pankartlarla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi önüne yürüdü.

Burada Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol tarafından engellilerin yaptığı el emeği göz nuru eşyaların yer aldığı Engellilerin El Sanatları Sergisi'nin açılışı yapıldı.

Çiftçi, Akıl ve beraberindekiler sergiyi gezdi.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, gazetecilere yaptığı açıklamada, herkesin bir engelli adayı olduğunu belirterek, bunu bütün yetkililer ve vatandaşların unutmaması gerektiğini söyledi.

Engellilerin yaşam koşullarının kolaylaştırılması gerektiğini kaydeden Demirkol, "Engellilere engelsiz bir yaşam tesis etmek bizim gibi yöneticilerin asli görevi ama en mühimi toplum olarak beyinlerimizdeki engelleri kaldırırsak engellilerimiz, kendilerini toplum içerisinde engelsiz bir fert olarak hisseder. Bu hususta da çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.

Demirkol, her zaman engellilerin yanında olmaya devam edeceklerini kaydetti.