Eğitim gönüllüsü okulda ücretsiz çalışıyor

Eğitim gönüllüsü okulda ücretsiz çalışıyor
Eğitim gönüllüsü okulda ücretsiz çalışıyor
- Siverekli 32 yaşındaki Ramazan Yılmaz, mahallesindeki okulun çevre düzenlemesi ve temizliğini gönüllü yapıyor

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde oturan 32 yaşındaki Ramazan Yılmaz, gönüllü olarak mahallesindeki okulun çevre düzenlemesi ve temizliğini gerçekleştiriyor.

İlçeye 40 kilometre uzaktaki Taşhan Mahallesi'nde yaşayan Yılmaz, çocukların daha iyi şartlarda eğitim görmesi için her gün okulun temizliğini ve çevre düzenlemesini gönüllü yapıyor.

Mevsimlik işçi olarak tarlalarda çalışan Yılmaz, AA muhabirine, okuyamadığını ve bunun sıkıntısını yaşadığını, çocuklarının eğitim görmesi için ise elinden geleni yapmaya çalıştığını söyledi.

Her sabah okula gidip gönüllü çalıştığını belirten Yılmaz, "Her sabah müdür ve öğretmenlerimize bir sorun olup olmadığını soruyorum. Okul ya da bahçede bir iş varsa yapıyorum. Bahçeyi düzenleyip suluyorum. Tatil zamanlarında ise okulda gönüllü bekçilik yapıyorum. Keşke imkanım olsaydı, eğitime daha çok katkı sunsaydım" dedi. 

Okul Müdürü Mustafa Karadağlı, Yılmaz'ın okuyamamanın üzüntüsünü yaşayan yüreği temiz birisi olduğunu ifade ederek, "Özlemle her sabah okula gelir, ağaçların sulanmasından, arızaların tespitine kadar her şeyimizi yapar. Okulu paspaslar, tuvaletlerine kadar temizler. Tüm bunları da ücretsiz, gönüllü yapıyor" diye konuştu.