Engellilere "Temsili Askerlik Uygulaması"

Engellilere "Temsili Askerlik Uygulaması"
Engellilere "Temsili Askerlik Uygulaması"
- Şanlıurfa'daki 20. Zırhlı Tugay Komutanlığında düzenlenen "temsili askerlik" uygulamasına katılan 30 engelli, Mehmetçik olmanın gururunu yaşadı

ŞANLIURFA (AA) - Türk Silahlı Kuvvetleri 'nin ( TSK ) Engelliler Haftası dolayısıyla organize ettiği etkinlikte "temsili askerlik" yapan 30 engelliye törenle terhis belgeleri verildi.

Program çerçevesinde kentin farklı ilçelerinden 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı'na yakınlarıyla giden engelliler, kayıt işlemlerinin ardından askeri üniformalarını giydi.

Yaklaşık bir saat temel askerlik eğitimi alan engelli Mehmetçikler, öğle yemeğinden sonra yemin töreninin yapılacağı alana geçti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından engelli askerler adına Piyade Er Bekir Bicek, yaş kütüğüne plaket çaktı.

Engelli Mehmetçikler daha sonra taburlar halinde kendilerine verilen komutlarla yemin etti. Ant içme töreninin ardından Vali İzzettin Küçük ile 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İhsan Başbozkurt, terhis belgelerini teslim ettiği askerlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

20. Zırhlı Tugay Komutanı Yardımcısı Albay Coşkun Önal, kahraman Mehmetçiklerin zorunlu sağlık nedenlerine rağmen askerlik görevini icra etme arzularının TSK'yı mutlu ettiğini söyledi.

Engelli vatandaşlarla aynı törene katılmanın askerler açısından onur verici olduğunu vurgulayan Önal, "Askerlik yemini ve icra ettiğiniz uygulama ile bir günlük de olsa Türk milletinin ayrılmaz parçası olan TSK'nın saflarında yerinizi aldınız. Onurlu bir Türk vatandaşı gibi bayrak ve sancağımızın gölgesinde bize her ne şartta olursa olsun milletin hizmetinde olduğunuzu kanıtladığınız için teşekkür ederiz" dedi.


  ETİKETLER:

  TSK

  ,

  YAŞ

  ,

  engelli

  ,

  Türk vatandaşı

  ,

  kayıt