"Ensar ve muhacirler" iftarda buluşacak

"Ensar ve muhacirler" iftarda buluşacak
"Ensar ve muhacirler" iftarda buluşacak
- Ülkelerindeki iç savaştan kaçan Suriyeliler ile onlara ev sahipliği yapan Şanlıurfalılar, düşünce platformu "Fikir Sofrası" tarafından organize edilen iftarda buluşacak

ŞANLIURFA (AA) - Ülkelerindeki iç savaştan kaçan Suriyeliler ile onlara ev sahipliği yapan Şanlıurfalılar, düşünce platformu "Fikir Sofrası" tarafından organize edilen iftarda buluşacak.

Cuma günü Halepli Bahçe Meydanı'nda gerçekleştirilecek etkinlikte Şanlıurfalı ve Suriyeliler birlikte oruç açacak. 

Fikir Sofrası Başkanı Ahmet Arslan, yaptığı açıklamada, vatanlarından zorla koparılan Suriyeliler ile onları yıllardır misafir eden Şanlıurfalıların birlikteliğini pekiştirmek amacıyla iftarı düzenlediklerini söyledi.

İl dışından çok sayıda davetlinin de katılacağı iftarın hayırlı olmasını dileyen Arslan, şunları kaydetti:

"Ramazanın bu son günlerinde peygamberler şehri Şanlıurfa'da iftar sofrası konseptinde büyük bir yemek organizasyonu yapacağız. Halkımız orucunu masalarında oturarak açacak. Yemekler sıraya girilmeden masalara servis edilecek. İftar öncesinde 2015 Dünya Kur'an-ı Kerim okuma birincileri Ferruh Muştuer ve Recep Yasan Kur'an tilavetiyle yüreklerimizi huzurla dolduracak. Sonrasında Kültür Bakanlığı Tasavvuf Topluluğu muhteşem bir sema gösterisi yapacak."

Arslan, Şanluurfa'dan birlik ve beraberlik mesajını tüm dünyaya ulaştıracaklarını bildirdi.