Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik:

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik:
Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik:
- "Huzursuzluğun, şiddetin, terörün nelere mal olduğunu esnafından çiftçisine, gencinden çocuğuna herkes görmüş durumda. Bize düşen; bu tablo karşısında birlik olmak, beraber olmaktır"

ŞANLIURFA (AA) - Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, huzursuzluğun, şiddetin, terörün nelere mal olduğunu esnafından çiftçisine, gencinden çocuğuna herkesin gördüğünü belirterek, "Bize düşen; bu tablo karşısında birlik olmak, beraber olmaktır" dedi.

Şanlıurfa'daki seçim çalışmaları kapsamında, Mevlevihane Külliyesi'nde Mersavi aşiretinin kanaat önderleriyle bir araya gelen Çelik, burada yaptığı konuşmada, Şanlıurfa'da 2011 seçimlerinden çok farlı bir hava olduğunu belirterek, kentin son dönemde yaşanan terör ve şiddet olaylarından rahatsızlık duyduğunu söyledi.

Halkın haklı olarak şehrin terör ve şiddet olaylarıyla anılmasını istemediğini vurgulayan Çelik, "O nedenle nereye gitsem, kiminle konuşsam 'birlik, beraberlik, kardeşlik, huzur' vurgusu yapıyor" ifadesini kullandı.

Birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzurun herkesin ortak paydası olduğunu kaydeden Çelik, bu ortak paydaları çocuklar ve gelecek için "olmazsa olmaz" diye nitelendirdi.

Şanlıurfa halkının "sen-ben" meselesinin kimseyi bir yere ulaştıramayacağını farkında olduğunu dile getiren Çelik, "Huzursuzluğun, şiddetin, terörün nelere mal olduğunu esnafından çiftçisine, gencinden çocuğuna herkes görmüş durumda. Bize düşen; bu tablo karşısında birlik olmak, beraber olmaktır. İnanıyorum ki 1 Kasım'da Şanlıurfa şanına yakışanı yapacak, huzurun, barışın, kardeşliğin karşısında olanlara gereken dersi verecek" diye konuştu.

Çelik, konuşmasının ardından kanaat önderlerinin sorunlarını dinledi.