Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik:

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik:
Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik:
- "7 Haziran akşamı 'bu gece çok mutluyum, çok huzurluyum' diyen İsrail Cumhurbaşkanının o sevincini, halkımız 1 Kasım'da kursağında bırakacaktır"

ŞANLIURFA (AA) - Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve AK Parti  Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik, "7 Haziran akşamı 'bu gece çok mutluyum, çok huzurluyum' diyen İsrail Cumhurbaşkanının o sevincini, halkımız 1 Kasım'da kursağında bırakacaktır" dedi.

Çelik, seçim çalışmaları kapsamında kent merkezindeki bir çay bahçesinde kanaat önderleriyle bir araya geldi. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Çelik, kentte yapılan başta hastane ve ulaşım olmak üzere diğer hizmetlere ilişkin bilgi verdi.

Birlik ve beraberliğin önemine işaret eden Çelik, huzur ve istikrarın sağlanabilmesi için tek partili iktidarın büyük önem taşıdığını vurguladı.

Türkiye 'nin huzurunu bozmak isteyenlerin bulunduğunu aktaran Çelik, şöyle konuştu:

"Bu birlik ve beraberliğimizi, huzurumuzu, sevincimizi öteden beri bozmak isteyenler, sizi komşu ülkelere benzetmek isteyenler var. Bizi bölmek ve parçalamak isteyenlerle karşı karşıya olduğumuzu hiç bir zaman unutmayalım. Bugün herkesin özgürce kendi dilini konuştuğu, istediği yayını izleyebildiği, herkesin özgürce yaşadığı bir Türkiye var. O zaman sen daha ne istiyorsun? Memleketin polisine, askerine kurşun sıkarlarken sen ne istiyorsun? Çıkıp da hesap ver bakalım. 7 Haziran akşamı 'bu gece çok mutluyum, çok huzurluyum' diyen İsrail Cumhurbaşkanının 7 Haziran'daki o sevincini, halkımız 1 Kasım'da kursağında bırakacaktır."

Daha sonra merkeze bağlı Yenisu Mahallesi'nde muhtarlarla bir araya gelen Çelik, burada yaptığı konuşmada, partisinin 18 milletvekilinin az olması nedeniyle tek başına iktidar olamadığını hatırlatan Çelik, muhalefet partilerinin de hükümet kurmaya yanaşmadığını ifade etti.

Çelik, istikrarın kolay yakalanamadığını belirterek, "Bütün partileri dolaştık onlar 'biz muhalefet olarak AK Parti'yi muhalefette bırakacağız' dediler. 4 ay memleketimiz ciddi bir zaman kaybetti. 4 ayda ne gibi sarsıntıların olduğunu hepimiz hep beraber gördük A'dan Z'ye herkes hissetti. İstikrarlı yönetime alışmışız. 2002'den beri iktidar memleketin her meselesine, kalkınmasına, sanayisine, bütün alt yapılarına, çiftçisine, her kesime dönük sorumluluğu alan ve hızlı bir şekilde karar alan bir hükümete alışmışız ya, zannettik ki her şey böyle kolay gidiyor. Öyle kolay olmadığını bu 4 ay içerisinde gördük" diye konuştu.