"Eyyüp Peygamber Sabır Günleri" başladı

"Eyyüp Peygamber Sabır Günleri" başladı
"Eyyüp Peygamber Sabır Günleri" başladı
- Şanlıurfa'da bu yıl ilki düzenlenen etkinlikte, İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısında şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Kiraz, için mevlit okutuldu

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da, Eyyübiye Belediyesi tarafından organize edilen "Eyyüp Peygamber Sabır Günleri" etkinlikleri başladı.

Hazreti Eyyüp'ün çile çektiği yer olarak rivayet edilen makamda bu yıl ilk kez gerçekleştirilen organizasyonda, Kur'an-ı Kerim okundu, Türkçe, Kürtçe ve Arapça sabır duası yapıldı. Ayrıca çocukların kötü alışkanlıklardan uzak durması için çeşitli broşürler dağıtıldı.

Şanlıurfa Valisi İzzetin Küçük ile Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, etkinliklerde emeği geçenlere plaket verdi.

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısında şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, için mevlit okutularak, dua edildi. 

Akşam İlahi konseriyle devam edecek "Eyyüp Peygamber Sabır Günleri"nin ikinci gününde, akademisyenler, Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Merkezi'nde Hz. Eyyüp'ün hayatını ve yaşam şartlarını sunumlarla anlatacak.

Program, aralarında AFAD ve İHH'nın da bulunduğu bazı kuruluşlara erilecek sabır ödülleriyle sona erecek.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, gazetecilere yaptığı açıklamada, programı düzenlemekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İslam coğrafyasının son zamanlarda büyük sıkıntılarla karşılaştığını ve bu anlamda sabrın çok önemli olduğunu ifade eden Ekinci, şunları kaydetti:

"Hazreti Eyyüp'ün sabrını konu alarak insanlarımızın tahammül sınırını genişletmek istedik. Özellikle de Suriye 'deki savaştan dolayı bir sınavdan geçiyoruz. Suriye'den gelen sığınmacılar konusunda da halkımızın gösterdiği sabırdan dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Çözüm sürecinin de sabırlı bir şekilde hedefine ulaşacağını temenni ediyoruz."