Futbolculuk hayali savaşa takıldı

Futbolculuk hayali savaşa takıldı
Futbolculuk hayali savaşa takıldı
- Ülkesindeki iç savaştan kaçarak ailesiyle Türkiye'ye sığınan 19 yaşındaki Suriyeli Musa Bedran, futbolcu olamamanın üzüntüsünü yaşıyor - Musa Bedran: "Zaman zaman hayalimi gerçekleştirmek için Almanya'ya gitmeyi düşünüyorum ama ailem izin vermiyor" - "Futboldan uzak kalmak beni kahrediyor. Belki abartılı olacak ama ülkemizden kaçtığımızda bile bu kadar üzülmemiştim"

ŞANLIURFA (AA) - HALİL FİDAN - Ülkesinde ordu birliklerinin bombardımanından sağ kurtulup ailesiyle Türkiye 'ye sığınan 19 yaşındaki Suriyeli Musa Bedran, çocukluk hayalini süsleyen futbolcu olmaktan uzak kalmanın üzüntüsünü yaşıyor.

İç savaştan önce Haseke kentindeki El Cezire Kulübü'nde forma giyen Musa Bedran, 3 yıl önce bölgedeki çatışmaların yoğunlaşması ve evlerinin yıkılması üzerine ailesiyle Şanlıurfa'ya geldi.

Eyyübiye ilçesinde kiraladıkları inşaat halindeki evde 12 kişi beraber kalan Bedran, Şanlıurfa'da futbolda aradığını bulamayınca günlük işlerde çalışarak ailesinin geçimine katkı sunmaya çalışıyor. İmkansızlıklara rağmen arkadaşlarıyla sokakta futbol oynamaya devam eden Bedran, yeteneğini geliştirip Türk kulüplerinde forma giymek istiyor.

Musa Bedran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'ye geldiklerinde hayaline ulaşacağını sandığını ancak işler istediği gibi gitmeyince futboldan gittikçe uzaklaştığını söyledi.

Türkiye'de bir türlü kendini gösterme şansı bulamadığına işaret eden Bedran, " Zaman zaman hayalimi gerçekleştirmek için Almanya 'ya gitmeyi düşünüyorum ama ailem izin vermiyor" dedi.

Kendini gösterebilmek ve hayaline ulaşabilmek için Şanlıurfaspor'la antrenmana çıkmak istediğini dile getiren Bedran, şunları kaydetti:

"Futbol adeta benim hayatım. Futbolla yatıyor, futbolla kalkıyorum. Bana 2-3 ay idmanlara çıkma şansı verseler yeter. Bu bana yeter. Futboldan uzak kalmak beni kahrediyor. Belki abartılı olacak ama ülkemizden kaçtığımızda bile bu kadar üzülmemiştim. Her şeye rağmen Allah'tan ümit kesilmez. İnşallah bu hayalimi gerçekleştirebilirim."

Arkadaşlarının, oyun stilini Real Madridli futbolcu Ronaldo'ya benzettiğine savunan Bedran, Türkiye'de Fenerbahçe 'ye hayran olduğunu sözlerine ekledi.